افغانستان

صادرات انار افغانستان به روسیه

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۵ ۲۶-۰۸-۱۴۰۱

انعام الله سمنگانی سرپرست رسانه های طالبان می گوید که صادرات انار قندهار به مسکو پس از ۳۰ سال توسط شرکت افغان کارت دوباره آغاز گردید و ۲۰ تن انار به روسیه صادر شد. به گفته وی، روند صادرات میوه‌های افغانستان به روسیه، از راه‌های بندر حیرتان و شیرخان دوام خواهد داشت. گفتنی است که انار افغانستان از کیفیت خوبی در منطقه برخورداراست و قندهار بزرگترین تولیدکننده انار در کشور است. در این ولایت بیش از ده هزار باغدار مشغول پرورش باغ‌های انارند. این در حالی است از آغاز روند صادرات انار از قندهار؛ ۴۷ هزار تُن انار به پاکستان و هند صادر شده‌است.

تبریز امروز:

صادرات انار افغانستان به روسیه پس از 30 سال

 
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) : انعام الله سمنگانی سرپرست رسانه های طالبان می گوید که صادرات انار قندهار به مسکو پس از ۳۰ سال توسط شرکت افغان کارت دوباره آغاز گردید و ۲۰ تن انار به روسیه صادر شد. به گفته وی، روند صادرات میوه‌های افغانستان به روسیه، از راه‌های بندر حیرتان و شیرخان دوام خواهد داشت.
 
گفتنی است که انار افغانستان از کیفیت خوبی در منطقه برخورداراست و قندهار بزرگترین تولیدکننده انار در کشور است. در این ولایت بیش از ده هزار باغدار مشغول پرورش باغ‌های انارند.
 
این در حالی است از آغاز روند صادرات انار از قندهار؛ ۴۷ هزار تُن انار به پاکستان و هند صادر شده‌است.
 

نظرات کاربران


@