افغانستان

زخمی های گروه آموزشی کاج کابل در ردیف رتبه های برتر کنکور افغانستان

تاریخ انتشار : ۰۲:۱۲ ۱۵-۰۸-۱۴۰۱

نتایج آزمون سراسری کانکور امسال، روز شنبه -۱۴ عقرب-، از سوی وزارت تحصیلات عالی طالبان اعلام شد. سلیمان، فرزند غلام جیلانی، از لیسه‌ی سلطان غیاث‌الدین غوری با گرفتن ۳۵۵٫۴۲ رتبه ، اول‌ نمره‌ی عمومی کانکور شد. با این حال، در میان بهترین‌های کانکور امسال، شماری از دانش‌آموزان مرکز آموزشی کاج نیز، استند؛ کسانی که پس از سپری‌کردن یک رویداد تروریستی در آزمون کانکور شرکت کردند. محمد ضیا، فرزند نوروز از دانش‌آموزان برتر مرکز آموزشی کاج بود که با گرفتن ۳۵۳٫۹۳ رتبه ، چهارم نمره‌ی عمومی کانکور امسال شد. ضیا توانست به رشته دلخواه‌اش که دانشکده پزشکی دانشگاه کابل بود، راه یابد. همین‌گونه حمید، یکی دیگر از دانش‌آموزان مرکز کاج است که با وجود جراحت شدید از ناحیه‌ی کمر در آزمون کانکور امسال شرکت کرد و با گرفتن ۳۴۲ رتبه به دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه طبی کابل راه یافت. از دانش‌آموزان دختر مرکز آموزشی کاج نیز، فاطمه؛ دانش‌آموزی که در رویداد تروریستی بر مرکز کاج، یک چشم و شنوایی یک گوشش را از دست داده بود، توانست با گرفتن ۳۱۳ رتبه، جز بهترین‌های کانکور امسال باشد و به دانشکده‌ی کمپیوتر ساینس دانشگاه کابل راه یابد.

تبریز امروز:

اعلام نتایج آزمون سراسری کنکور؛ فاطمه؛ دانش‌آموزی که در رویداد تروریستی بر مرکز کاج، یک چشم و شنوایی یک گوشش را از دست داده بود، توانست با گرفتن 313 امتیاز ، جز بهترین‌های کانکور امسال باشد و به دانشکده‌ی کمپیوتر ساینس دانشگاه کابل راه یابد.

 
اعلام نتایج آزمون سراسری کانکور؛ چندین دانش‌آموز مرکز آموزشی کاج در میان بهترین‌های کانکور امسال استند

نتایج آزمون سراسری کانکور امسال، روز شنبه -۱۴ عقرب-، از سوی وزارت تحصیلات عالی طالبان اعلام شد. سلیمان، فرزند غلام جیلانی، از لیسه‌ی سلطان غیاث‌الدین غوری با گرفتن ۳۵۵٫۴۲ رتبه ، اول‌ نمره‌ی عمومی کانکور شد.

با این حال، در میان بهترین‌های کانکور امسال، شماری از دانش‌آموزان مرکز آموزشی کاج نیز، استند؛ کسانی که پس از سپری‌کردن یک رویداد تروریستی در آزمون کانکور شرکت کردند.

محمد ضیا، فرزند نوروز از دانش‌آموزان برتر مرکز آموزشی کاج بود که با گرفتن ۳۵۳٫۹۳ رتبه ، چهارم نمره‌ی عمومی کانکور امسال شد. ضیا توانست به رشته دلخواه‌اش که دانشکده پزشکی دانشگاه کابل بود، راه یابد.

همین‌گونه حمید، یکی دیگر از دانش‌آموزان مرکز کاج است که با وجود جراحت شدید از ناحیه‌ی کمر در آزمون کانکور امسال شرکت کرد و با گرفتن ۳۴۲ رتبه به دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه طبی کابل راه یافت.

از دانش‌آموزان دختر مرکز آموزشی کاج نیز، فاطمه؛ دانش‌آموزی که در رویداد تروریستی بر مرکز کاج، یک چشم و شنوایی یک گوشش را از دست داده بود، توانست با گرفتن ۳۱۳ رتبه، جز بهترین‌های کانکور امسال باشد و به دانشکده‌ی کمپیوتر ساینس دانشگاه کابل راه یابد.

هم‌چنان نازدانه، یکی دیگر از دانش‌آموزان دختر مرکز کاج است که با وجود جراحت شدید در آزمون کانکور شرکت کرد و توانست ۲۹۷ نمبر بگیرد و در دانشکده‌ی صحت‌عامه‌‌ی دانشگاه طبی کابل راه یابد.

طاهره نیز، از زخمیان مرکز آموزشی کاج است که تا هنوز زخم‌هایش کامل بهبود پیدا نکرده است. او با گرفتن ۲۹۳ نمبر، در دانشکده طب دانشگاه البیرونی ولایت کاپیسا، قبول شده است.

با این حال، نزدیک به ۶۰ دانش‌آموز دیگری که در حمله‌ی تروریستی بر مرکز آموزشی کاج جان باختند، با همه‌ی آرزوهای شان که شرکت در آزمون کانکور و به دست‌آوردن بلندترین نمرات بودند، برای همیشه دفن خاک شدند.

گفتنی است که در آزمون سراسری کانکور امسال، طالبان حضور دختران دانش‌آموز را محدود کرده بودند و به همین دلیل، ۱۰ برتر کانکور امسال، همه دانش‌آموزان پسر استند.


نظرات کاربران


@