نخست‌وزیر سابق در شرق پنجاب، هنگامی که با کاروانی که در آن سفر می‌کرد هدف گلوله قرار گرفت

عمران خان در «تلاش برای ترور » در پاکستان مجروح شد

تاریخ انتشار : ۰۹:۵۵ ۱۲-۰۸-۱۴۰۱

یکی از رهبران ارشد حزب و پلیس پاکستان گفته است که یک فرد مسلح به سمت خودرو حامل عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان تیراندازی کرد و او و برخی از حامیانش را از ناحیه پا زخمی کرد. یکی از دستیاران حزب گفت که خان از ناحیه ساق پا زخمی شده است و آسیب جدی ندیده است. مردی با سلاح خودکار تیراندازی کرد. چند نفر مجروح هستند. اسد عمر به رویترز گفت که عمران خان نیز مجروح شده است. هویت مرد مسلح که در محل دستگیر شد، هنوز مشخص نشده است. هیچ گروهی مسئولیت این تیراندازی را بر عهده نگرفته است. طرفداران خان این حادثه را یک سوء قصد توصیف کردند. او به بیمارستان منتقل شده است.

تبریز امروز:

 

نخست‌وزیر سابق در شرق پنجاب، هنگامی که با  کاروانی که در آن سفر می‌کرد هدف گلوله قرار گرفت

یکی از رهبران ارشد حزب و پلیس پاکستان گفته است که یک فرد مسلح به سمت خودرو حامل عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان تیراندازی کرد و او و برخی از حامیانش را از ناحیه پا زخمی کرد.

یکی از دستیاران حزب گفت که خان از ناحیه ساق پا زخمی شده است و آسیب جدی ندیده است. مردی با سلاح خودکار تیراندازی کرد. چند نفر مجروح هستند. اسد عمر به رویترز گفت که عمران خان نیز مجروح شده است.

هویت مرد مسلح که در محل دستگیر شد، هنوز مشخص نشده است. هیچ گروهی مسئولیت این تیراندازی را بر عهده نگرفته است.

طرفداران خان این حادثه را یک سوء قصد توصیف کردند. او به بیمارستان منتقل شده است.

این حمله در منطقه وزیرآباد در شرق استان پنجاب رخ داد. خان در یک کاروان بزرگ از کامیون و ماشین‌ها به سمت اسلام‌آباد پایتخت سفر می‌کرد تا بتواند دولت را وادار به برگزاری انتخابات زودهنگام کند.

خان بعداً با بانداژ روی پایش دیده شد. او از خودرو کانتینری خود به وسیله نقلیه دیگری منتقل شد و از آنجا اعلام شد که سالم است. بر اساس این اطلاعیه برخی از هواداران حزب تحریک انصاف وی نیز زخمی شدند.

او در حال انتقال به بیمارستانی در لاهور است، اما به شدت زخمی نشده است. عمر به خبرنگاران گفت: یک گلوله به پای او اصابت کرد.

این حمله کمتر از یک هفته پس از آغاز راهپیمایی خان از لاهور، مرکز استان پنجاب، به همراه هزاران هوادار رخ داد. از زمان برکناری او در یک رای عدم اعتماد در پارلمان در ماه آوریل، خان ادعا کرده است که قربانی توطئه ای بوده است که توسط جانشین خود، شهباز شریف، و ایالات متحده طراحی شده است - ادعاهایی که نخست وزیر جدید و واشنگتن هر دو آن را رد کرده اند.

آخرین چالش خان با دولت پس از آن صورت می‌گیرد که کمیسیون انتخابات پاکستان او را به اتهام فروش غیرقانونی هدایای دولتی و پنهان کردن دارایی‌ها به عنوان نخست‌وزیر، از تصدی پست دولتی به مدت پنج سال محروم کرد. خان رد صلاحیت را در یک پرونده در حال انتظار دادگاه به چالش کشیده است.

دولت شریف همچنین گفته است که انتخابات زودهنگام برگزار نخواهد شد و انتخابات بعدی طبق برنامه در سال 2023 برگزار خواهد شد.

 


نظرات کاربران


@