جنگ روسیه - اکراین

امید روسیه به پیروزی اوکراین در نبرد باخموت آشکار شد

تاریخ انتشار : ۱۵:۰۲ ۰۶-۰۸-۱۴۰۱

در حالی که بیشتر درگیری‌ها در ماه گذشته در منطقه خرسون در جنوب اوکراین رخ داده است، نبرد در اطراف باخموت داغ‌تر شده است، تمایل ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای دستاوردهای قابل مشاهده پس از هفته‌ها شکست آشکار در اوکراین را نشان می‌دهد. گرفتن باخموت خطوط تدارکات اوکراین را پاره می کند و مسیری را برای نیروهای روسی باز می کند تا به سمت کراماتورسک و اسلوویانسک، پایگاه های اصلی اوکراین در استان دونتسک فشار بیاورند. جدایی طلبان طرفدار مسکو از سال 2014 بخشی از دونتسک و استان لوهانسک را در کنترل خود دارند. پوتین قبل از حمله به اوکراین، استقلال جمهوری‌های خودخوانده جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه را به رسمیت شناخت. ماه گذشته، او به طور غیرقانونی دونتسک، لوهانسک و دو استان دیگر را که نیروهای روسیه اشغال کرده بودند یا عمدتاً آنها را اشغال کرده بودند، ضمیمه روسیه اعلام کرد.

تبریز امروز:

سربازان اوکراینی یک خمپاره در خط مقدم نزدیک باخموت، در منطقه دونتسک، اوکراین، پنجشنبه، 27 اکتبر 2022 شلیک کردند.
سربازان اوکراینی یک خمپاره در خط مقدم نزدیک باخموت، در منطقه دونتسک، اوکراین، پنجشنبه، 27 اکتبر 2022 شلیک کردند


باخموت، اوکراین (AP) - سربازان روسی در حال کوبیدن شهری در شرق اوکراین با توپخانه در تلاش برای تصرف باخموت، که علیرغم هدف مسکو برای تصرف کل منطقه مرزی دونباس در دستان اوکراین در طول جنگ هشت ماهه باقی مانده بود، به آرامی نزدیک‌تر می‌شوند. روسیه.

در حالی که بیشتر درگیری‌ها در ماه گذشته در منطقه خرسون در جنوب اوکراین رخ داده است، نبرد در اطراف باخموت داغ‌تر شده است، تمایل ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای دستاوردهای قابل مشاهده پس از هفته‌ها شکست آشکار در اوکراین را نشان می‌دهد.

گرفتن باخموت خطوط تدارکات اوکراین را پاره می کند و مسیری را برای نیروهای روسی باز می کند تا به سمت کراماتورسک و اسلوویانسک، پایگاه های اصلی اوکراین در استان دونتسک فشار بیاورند. جدایی طلبان طرفدار مسکو از سال 2014 بخشی از دونتسک و استان لوهانسک را در کنترل خود دارند.

پوتین قبل از حمله به اوکراین، استقلال جمهوری‌های خودخوانده جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه را به رسمیت شناخت. ماه گذشته، او به طور غیرقانونی دونتسک، لوهانسک و دو استان دیگر را که نیروهای روسیه اشغال کرده بودند یا عمدتاً آنها را اشغال کرده بودند، ضمیمه روسیه اعلام کرد.

روسیه بیش از پنج ماه است که باخموت را با موشک هدف قرار داده است. حمله زمینی پس از آن تسریع شد که نیروهای آن اوکراینی ها را مجبور به عقب نشینی از لوهانسک در ماه جولای کردند. خط تماس هم اکنون در حومه شهر است. گزارش شده است که مزدوران گروه واگنر، یک شرکت نظامی پنهان روسیه، رهبری این اتهام را بر عهده دارند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی شبانه به ملت این هفته گفت که تلاش طولانی روسیه برای باخموت، "دیوانگی" مسکو را آشکار می‌کند.

زلنسکی گفت: «روز از نو، ماه‌ها، مردم را به سمت مرگ سوق می‌دهند و حداکثر قدرت حملات توپخانه‌ای را در آنجا متمرکز می‌کنند.

باخموت -اکراین

به گفته مقامات محلی، این گلوله باران حداقل سه نفر را بین چهارشنبه و پنجشنبه کشته است. در حالی که نیروهای روسی حملات خود را به باخموت و آودیوکا، شهری کوچک در حدود 90 کیلومتری جنوب، که همچنان تحت کنترل اوکراین است، ادامه می‌دهند، چهار نفر دیگر بین پنجشنبه و جمعه در منطقه دونتسک کشته شدند.

فرماندار پاولو کیریلنکو گفت که با تبدیل شدن منطقه به یک منطقه جنگی فعال، جمعیت غیرنظامی به طرق بیشتری در رنج هستند.

کیریلنکو در اظهارات تلویزیونی گفت: «غیرنظامیانی که در منطقه باقی می‌مانند در ترس دائمی بدون گرمایش و برق زندگی می‌کنند. دشمن آنها نه تنها توپ های روسی بلکه سرما نیز هستند.

روسیه به پیروزی در باخموت نیاز دارد، زیرا در حال از دست دادن کنترل بخش‌های وسیعی از منطقه شمال شرقی خارکف به ضد حمله اوکراینی در ماه گذشته و موقعیت رو به وخامت خود در خرسون است. این مناطق از جمله اولین مناطقی بودند که ارتش روسیه پس از تهاجم 24 فوریه به اوکراین به تصرف خود درآورد.

"شکست های متحمل روسیه در سراسر جهان. ساموئل رامانی، یکی از همکاران موسسه Royal United Services، می‌گوید: آن‌ها به نوعی پیروزی تهاجمی نیاز دارند تا منتقدان داخلی را آرام کنند و به مردم روسیه نشان دهند که این جنگ همچنان در حال برنامه‌ریزی است. اندیشکده دفاعی و امنیتی مستقر در لندن.

گروه واگنر نقش برجسته ای در جنگ ایفا کرده است و سازمان های حقوق بشری سربازان آن را به اجیر به ارتکاب جنایات متهم کرده اند. استقرار آنها در اطراف باخموت نشان دهنده اهمیت استراتژیک این شهر برای مسکو است. با این حال، به گفته رامانی، مشخص نیست که آیا مزدوران به دستاوردهای ملموس زیادی دست یافته اند یا خیر.

او گفت: «ما شاهد وضعیتی هستیم که گروه واگنر در ایجاد رعب و وحشت در میان ساکنان محلی کاملاً مؤثر است، اما در تسخیر و نگهداری قلمروها بسیار مؤثر است. او گفت که در بهترین حالت آنها هفته ای 1 کیلومتر (0.6 مایل) به سمت باخموت می روند.

روزنامه‌نگاران آسوشیتدپرس در حالی که این هفته در شهر بودند، اتومبیل‌های سوخته، ساختمان‌های ویران‌شده و مردمی را دیدند که در میان هجوم گلوله باران‌های مداوم برای زنده ماندن تلاش می‌کردند. باخموت یک ماه است که بدون برق و آب است و با کاهش دما، ساکنان نگران گرم کردن خانه های خود هستند.

ما امیدوار بودیم که این (جنگ) پایان یابد یا شرایطی داشته باشیم که به ما اجازه زندگی بدهد. لئونید تاراسوف یکی از ساکنان شهر گفت: اما از ماه گذشته، شرایط وحشتناک بوده است.

تعداد کمی از مغازه ها باز هستند. AP مشاهده کرد که مردم از هیزم برای پخت و پز در خیابان ها و کشیدن آب از چاه ها استفاده می کردند.

باخموت حدود 73 نفر جمعیت داشت

به گفته کیریلنکو، فرماندار منطقه دونتسک، 000 نفر قبل از جنگ، اما تقریبا 90 درصد شهر را ترک کرده اند.

رومن ژیلنکوف، یکی از داوطلبان گروه امدادرسان محلی Vostok-SOS، گفت که برخی از کسانی که در روزهای اخیر باقی مانده بودند، از مناطقی که اکنون برای داوطلبان یا سربازان به دلیل جنگ بسیار خطرناک است، تخلیه شوند.

دیگران احساس می کنند در دام افتاده اند.

«افرادی که رفتند برای ماندن در کنار فرزندان یا برادران و خواهران خود نقل مکان کردند. آنها جاهایی برای رفتن داشتند. اما در مورد ما، جایی برای رفتن نداریم. به همین دلیل است که ما اینجا هستیم.»

 


نظرات کاربران


@