علامت خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری مزمن کلیوی، نارسایی قلبی و بیماری مزمن انسدادی ریه

دفعات اجابت مزاج با خطر ابتلا به چندین بیماری عروقی و غیر عروقی در آینده مرتبط است.

تاریخ انتشار : ۱۸:۰۴ ۱۸-۰۷-۱۴۰۱

به گفته دانشمندان چینی، تعداد دفعات استفاده از توالت می تواند خطر حمله قلبی و بیماری عروق کرونر قلب در آینده را پیش بینی کند. افرادی که روزانه بیش از یک بار اجابت مزاج داشتند، در مقایسه با افرادی که فقط یک بار در روز اجابت مزاج می کردند، در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب بودند. دفعات دفع مدفوع همچنین با خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری مزمن کلیوی، نارسایی قلبی و بیماری مزمن انسدادی ریه مرتبط بود. ....محققان می‌افزایند: «بر اساس یافته‌های مطالعات فعلی و قبلی، افراد مبتلا به BMF غیرطبیعی (تکرار دفع مدفوع) باید احتمال ابتلا به بیماری‌های تشخیص داده نشده را در نظر بگیرند و از خطرات بالقوه آینده بیماری‌های مختلف آگاه باشند.

تبریز امروز:

دیابت دفعات دفع مدفوع می تواند خطر حمله قلبی و دیابت نوع 2 را نشان دهد
کانر سیری 

به گفته دانشمندان چینی، تعداد دفعات استفاده از توالت می تواند خطر حمله قلبی و بیماری عروق کرونر قلب در آینده را پیش بینی کند.
افرادی که روزانه بیش از یک بار اجابت مزاج داشتند، در مقایسه با افرادی که فقط یک بار در روز اجابت مزاج می کردند، در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب بودند.
دفعات دفع مدفوع همچنین با خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری مزمن کلیوی، نارسایی قلبی و بیماری مزمن انسدادی ریه مرتبط بود.
یک مطالعه جدید توسط دانشمندان چینی نشان می‌دهد که دفعات اجابت مزاج با خطر ابتلا به چندین بیماری عروقی و غیر عروقی در آینده مرتبط است.

محققان داده‌های China Kadoorie Biobank، 487198 شرکت‌کننده بین 30 تا 79 سال را وارد مطالعه کردند. شرکت کنندگان در صورت تشخیص قبلی سرطان، بیماری قلبی یا سکته از مطالعه حذف شدند.

کاهش سطح قند خون بلافاصله پس از تشخیص دیابت نوع 2 می تواند به طور قابل توجهی خطر حمله قلبی را کاهش دهد
بررسی اولیه اولیه از سال 2004 تا 2008 انجام شد و پیگیری پس از آن شروع شد و به طور متوسط ​​10 سال طول کشید.

دفعات دفع مدفوع در نظرسنجی پایه با شرکت کنندگانی که به این سوال پاسخ دادند: "درباره هر هفته چند بار دفع مدفوع دارید؟" چهار پاسخ موجود عبارت بودند از: بیش از یک بار در روز، یک بار در روز، یک بار در هر 2 تا 3 روز، یا کمتر از سه بار در هفته.

پس از یک پیگیری متوسط ​​10.1 ساله، محققان متوجه شدند که در شرکت‌کنندگانی که گزارش داده‌اند بیشتر دچار بیماری‌های ایسکمیک قلبی (IHD)، نارسایی قلبی، بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD)، دیابت نوع 2 و بیماری مزمن کلیوی (CKD) شده‌اند، خطر ابتلا به بیماری‌های ایسکمیک قلبی (IHD) بیشتر است. بیش از یک بار اجابت مزاج در روز، در مقایسه با گروه یک بار در روز.

دیابت و یبوست، حملات قلبی، نارسایی قلبی و آنژین صدری ناشی از باکتری های روده نامتعادل
از طرف دیگر، شرکت‌کنندگانی که کمتر از سه بار در هفته پاسخ می‌دادند با افزایش خطر ابتلا به IHD، حوادث کرونر عمده (MCEs)، سکته مغزی ایسکمیک و CKD مرتبط بودند. بنابراین، نتایج نشان می‌دهد که دفعات کم حرکت روده خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد.

محققان می‌افزایند: «بر اساس یافته‌های مطالعات فعلی و قبلی، افراد مبتلا به BMF غیرطبیعی (تکرار دفع مدفوع) باید احتمال ابتلا به بیماری‌های تشخیص داده نشده را در نظر بگیرند و از خطرات بالقوه آینده بیماری‌های مختلف آگاه باشند.

این مطالعه در BMJ Open منتشر شده است.


نظرات کاربران


@