استرالیا

گالاها از روی درخت پر می گیرند

تاریخ انتشار : ۱۶:۰۷ ۱۸-۰۷-۱۴۰۱

این تصویر از گله ای از گالاها که از یک درخت بلند می شوند توسط هنرمند و عکاس کریستین اسپنسر هنگام رانندگی در صحرای Strzelecki استرالیا ثبت شده است. گالاهای سینه صورتی در این منظره خیره کننده که توسط هنرمند و عکاس کریستین اسپنسر ثبت شده است، از یک درخت تنها در صحرای Strzelecki استرالیا بلند می شوند. او می‌گوید این تصویر، که شباهت زیادی به نقشه استرالیا دارد، از کتاب عکاسی جدید اسپنسر، پرندگان: شعر در آسمان است، که مجموعه‌ای از «لحظه‌های گذرا ثبت‌شده به شیوه‌ای هنرمندانه و برای همیشه از دست رفته» است.

تبریز امروز:

عکس خیره کننده از گالاهای سینه صورتی در صحرای استرالیا

این تصویر از گله ای از گالاها که از یک درخت بلند می شوند توسط هنرمند و عکاس کریستین اسپنسر هنگام رانندگی در صحرای Strzelecki استرالیا ثبت شده است.

 

گالاهای سینه صورتی در این منظره خیره کننده که توسط هنرمند و عکاس کریستین اسپنسر ثبت شده است، از یک درخت تنها در صحرای Strzelecki استرالیا بلند می شوند. او می‌گوید این تصویر، که شباهت زیادی به نقشه استرالیا دارد، از کتاب عکاسی جدید اسپنسر، پرندگان: شعر در آسمان است، که مجموعه‌ای از «لحظه‌های گذرا ثبت‌شده به شیوه‌ای هنرمندانه و برای همیشه از دست رفته» است.

گالا (Eolophus roseicapilla)، همچنین به عنوان کاکادو صورتی و خاکستری یا کاکادو با سینه رز شناخته می شود، به راحتی با پرهای متمایز خود دیده می شود. این پرندگان بسیار اجتماعی را می توان در گله هایی با حداکثر 1000 نفر یافت و در زادگاه خود استرالیا یک منظره رایج است.

این گالاهای خاص پس از پر گرفتن مجدد خود روی آبی که در پایه درخت جمع شده است به آسمان می روند. اسپنسر به طور تصادفی آنها را در حین رانندگی مشاهده کرد و پس از نزدیک شدن آهسته به آنها، موفق به گرفتن عکس شد، فرصتی که به گفته او "در ستاره ها نوشته شده بود". او که در ابتدا قصد داشت این صحنه را نقاشی کند، تصمیم گرفت آن را به عنوان یک عکس بگذارد زیرا احساس می کرد که نمی توان آن را بهبود بخشید.


او می‌گوید: «این شگفت‌انگیز است که چگونه چیزهای کوچکی مانند پرندگان می‌توانند ما را تا این حد مسحور کنند. "هرچه درک بیشتری از تاریخ طبیعی هر گونه داشته باشید، افسون و رمز و راز عمیق تر."

 

 

منبع: newscientist

برگردان : توفیق وحیدی اذر

 


نظرات کاربران


@