منابع طبیعی و نابودی محیط زیست

توسعه در جنوب صحرای آفریقا

تاریخ انتشار : ۱۵:۲۳ ۱۸-۰۷-۱۴۰۱

آفریقا نقش مهمی در تاریخ و توسعه گونه ما ایفا کرده است و جایی است که اولین انسان ها ظهور کردند. امروزه، به لطف فراوانی منابع دست‌نخورده، این قاره غول‌پیکر در آستانه تبدیل شدن به کانون صنعتی بزرگ بعدی است – اما اشتها برای رشد اقتصادی نیز باعث کاهش منابع می‌شود. این تصاویر شگفت‌انگیز مقیاس این تغییر را نشان می‌دهند و از کتاب عکاسی آینده مطالعات آفریقا، توسط هنرمند و عکاس ادوارد برتینسکی گرفته شده‌اند که چهار سال را صرف ثبت مناظر جنوب صحرای آفریقا، عمدتاً با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و عکس‌برداری از هواپیما کرده است. او می گوید: «آفریقا... اکنون به عنوان مقصد نهایی قوس پیچیده جهانی گرایی است.

تبریز امروز:

عکس های عجیبی مقیاس توسعه در جنوب صحرای آفریقا را نشان می دهد
این تصاویر دلخراش از تحولات صنعتی در سنگال، آفریقای جنوبی و نامیبیا توسط ادوارد برتینسکی گرفته شده است که چهار سال وقت صرف ثبت مناظر آفریقا با استفاده از عکس‌برداری هوایی کرد.

توسعه صنعتی  در افریقا

آب نمک به داخل این حوضچه های دست ساز انسان در نزدیکی ناگلو سام سام، سنگال می ریزد

آفریقا نقش مهمی در تاریخ و توسعه گونه ما ایفا کرده است و جایی است که اولین انسان ها ظهور کردند. امروزه، به لطف فراوانی منابع دست‌نخورده، این قاره غول‌پیکر در آستانه تبدیل شدن به کانون صنعتی بزرگ بعدی است – اما اشتها برای رشد اقتصادی نیز باعث کاهش منابع می‌شود.

این تصاویر شگفت‌انگیز مقیاس این تغییر را نشان می‌دهند و از کتاب عکاسی آینده مطالعات آفریقا، توسط هنرمند و عکاس ادوارد برتینسکی گرفته شده‌اند که چهار سال را صرف ثبت مناظر جنوب صحرای آفریقا، عمدتاً با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و عکس‌برداری از هواپیما کرده است. او می گوید: «آفریقا... اکنون به عنوان مقصد نهایی قوس پیچیده جهانی گرایی است.

توسعه صنعتی  در افریقا

کارخانه نمک در سنگال، بزرگترین تولید کننده نمک در غرب آفریقا، Tikat Banguel

تصاویر بالا دو کارخانه نمک در سنگال، بزرگترین تولید کننده نمک در غرب آفریقا را نشان می دهد. آب نمک از کانال‌های مجاور به این حوضچه‌های ساخته شده توسط انسان در نزدیکی Naglou Sam Sam (بالا) و Tikat Banguel (بالا) می‌ریزد و سپس تبخیر می‌شود و نمک را پشت سر می‌گذارد. رنگ های درخشان حوضچه ها به دلیل مواد معدنی، رنگدانه ها و جلبک هایی است که بسته به شوری آب را متفاوت رنگ می کنند.

نامیبیا یکی دیگر از تامین کنندگان نمک آفریقا است که در زیر یک کارخانه نمک در سواکوپموند نشان داده شده است.

توسعه صنعتی  در افریقا

کارخانه نمک در سواکوپموند، نامیبیا

تصویر زیر معدن سنگ آهن سیشن در نزدیکی شهر کاتو در آفریقای جنوبی، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این ماده در جهان است که عمدتاً برای ساخت فولاد استفاده می شود.

توسعه صنعتی  در افریقا

معدن سنگ آهن سیشن در نزدیکی شهر کاتو در آفریقای جنوبی

تصاویر ادوارد برتینسکی از 14 اکتبر تا 19 نوامبر در گالری گل لندن به نمایش گذاشته می شود.

 

برگردان  : توفیق وحیدی آذر

منبع:newscientist

 


نظرات کاربران


@