اولاف شولز، صدراعظم آلمان، آخرین رهبر غربی خواهد بود که با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دیدار می کند.

در حالی که آلمان به دنبال تامین انرژی است، شولز به عربستان سفر می کند

تاریخ انتشار : ۱۴:۲۱ ۲۸-۰۶-۱۴۰۱

سخنگوی اولاف شولز روز دوشنبه گفت، در حالی که آلمان برای تامین منابع انرژی عجله دارد، اولاف شولز صدراعظم به عربستان سعودی سفر خواهد کرد و با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به عنوان بخشی از سفر خلیج فارس دیدار خواهد کرد. شولز که سفر دو روزه‌اش آخر هفته آینده او را به قطر و امارات متحده عربی نیز خواهد برد، آخرین رهبر غربی است که با ولیعهد دیدار می‌کند. بن سلمان تا همین اواخر به دلیل نقشش در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن پست در سال 2018، در غرب به عنوان فردی منحوس شناخته می‌شد. اما در حالی که اروپا و متحدانش پس از قطع عرضه گاز روسیه در بحبوحه تنش های فزاینده بر سر تهاجم این کشور به اوکراین، فوراً به دنبال منابع جدید سوخت های فسیلی هستند، او دوباره مورد توجه قرار گرفته است.

تبریز امروز:

سخنگوی اولاف شولز روز دوشنبه گفت، در حالی که آلمان برای تامین منابع انرژی عجله دارد، اولاف شولز صدراعظم به عربستان سعودی سفر خواهد کرد و با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به عنوان بخشی از سفر خلیج فارس دیدار خواهد کرد. شولز که سفر دو روزه‌اش آخر هفته آینده او را به قطر و امارات متحده عربی نیز خواهد برد، آخرین رهبر غربی است که با ولیعهد دیدار می‌کند.

بن سلمان تا همین اواخر به دلیل نقشش در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن پست در سال 2018، در غرب به عنوان فردی منحوس شناخته می‌شد.

اما در حالی که اروپا و متحدانش پس از قطع عرضه گاز روسیه در بحبوحه تنش های فزاینده بر سر تهاجم این کشور به اوکراین، فوراً به دنبال منابع جدید سوخت های فسیلی هستند، او دوباره مورد توجه قرار گرفته است.

استفن هبستریت، سخنگوی دولت، گفت که شولز به همراه یک هیئت تجاری روز شنبه به عربستان سعودی سفر خواهد کرد و در آنجا با ولیعهد و - در صورتی که سلامتش اجازه دهد - ملک سلمان را ملاقات خواهد کرد.

او به جزئیات درباره دلایل سفر شولز از خلیج اشاره نکرد، اما گفت که اگر موضوع انرژی مورد بحث قرار نگیرد، "بسیار شگفت زده خواهد شد".

این سخنگوی همچنین تضمین داد که «قتل آقای خاشقجی قطعاً در بحث‌ها نقش خواهد داشت».

این آخرین نشانه از بازپروری بین المللی بن سلمان است - در ماه ژوئیه، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در پاریس با وی گفتگو کرد و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از پادشاهی دیدن کرد.

شولز روز یکشنبه ابتدا به امارات می رود و با رئیس جمهور شیخ محمد بن زاید آل نهیان دیدار خواهد کرد. رابرت هابک، وزیر اقتصاد، گفت که شولز در آنجا قراردادهای مربوط به گاز طبیعی مایع را امضا خواهد کرد که به عنوان جایگزینی کلیدی برای تامین انرژی روسیه تلقی می شود.

صدراعظم بعدازظهر با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

هابک پیش از این در ماه مارس از قطر و امارات متحده عربی در تلاش برای یافتن جایگزین هایی برای گاز روسیه که آلمان به طور سنتی به شدت به آن وابسته است، بازدید کرد.

تصمیم روسیه برای قطع عرضه باعث ایجاد یک بحران انرژی در اروپا شده است و مصرف کنندگان و کسب و کارها با نزدیک شدن به فصل زمستان با افزایش قبوض مواجه می شوند.


نظرات کاربران


@