نجات حیوانات وحشی از جنگ

ماموریت من در این جنگ نجات حیوانات وحشی است

تاریخ انتشار : ۱۲:۴۰ ۱۶-۰۵-۱۴۰۱

پناهگاه پوپووا در روستای چوبینسکه در منطقه کیف اکنون 133 حیوان را در خود جای داده است. این باغ بزرگ شامل 13 شیر، یک پلنگ، یک ببر، سه آهو، گرگ، روباه، راکون و گوزن روباه، و همچنین حیوانات اهلی مانند اسب، الاغ، بز، خرگوش، سگ، گربه و پرندگان است. حیواناتی که در انتظار تخلیه به لهستان بودند از مناطق جنگی مانند خارکف و دونتسک در شرق اوکراین که هر روز شاهد بمباران و درگیری هستند نجات یافتند. سربازان اوکراینی وقتی حیوانات نزدیک خط مقدم به کمک نیاز دارند، به پوپووا اطلاع می دهند آنها به شوخی می گویند که او مانند یک گربه چند تا جان دارد. "هیچ کس نمی خواهد به آنجا برود. همه می ترسند. من هم می ترسم، اما به هر حال می روم.» او اغلب در ماشین برای نجات یک حیوان وحشی دیگر تنش می لرزد.

تبریز امروز:

پناهگاه پوپووا در روستای چوبینسکه در منطقه کیف اکنون 133 حیوان را در خود جای داده است. این باغ بزرگ شامل 13 شیر، یک پلنگ، یک ببر، سه آهو، گرگ، روباه، راکون و گوزن روباه، و همچنین حیوانات اهلی مانند اسب، الاغ، بز، خرگوش، سگ، گربه و پرندگان است.
حیواناتی که در انتظار تخلیه به لهستان بودند از مناطق جنگی مانند خارکف و دونتسک در شرق اوکراین که هر روز شاهد بمباران و درگیری هستند نجات یافتند. سربازان اوکراینی وقتی حیوانات نزدیک خط مقدم به کمک نیاز دارند، به پوپووا اطلاع می دهند  آنها به شوخی می گویند که او مانند یک گربه چند تا جان  دارد. 
"هیچ کس نمی خواهد به آنجا برود. همه می ترسند. من هم می ترسم، اما به هر حال می روم.»

او اغلب در ماشین برای نجات یک حیوان وحشی دیگر تنش می لرزد.

من برای آنها بسیار متاسفم. می توانم تصور کنم که حیوانات به دلیل جنگ تحت استرس هستند و هیچ کس نمی تواند به آنها کمک کند.

در بیشتر موارد، او هیچ چیز در مورد حیواناتی که نجات می دهد، نه نام و سن آنها و نه صاحبان آنها نمی داند.

او به شوخی گفت: "حیوانات وقتی به ما مراجعه می کنند خود را معرفی نمی کنند."

در ماه های اول جنگ، پوپووا به تنهایی به نقاط داغ جنگ می رفت، اما زن و شوهری از حیوانات اخیراً پیشنهاد انتقال و کمک به او را دادند.

پوپووا گفت: "رکورد ما تخلیه در 16 دقیقه است، زمانی که یک شیر را بین کراماتورسک و اسلوویانسک نجات دادیم." یک اقتصاددان با تحصیلات بدون تجربه رسمی دامپزشکی، او بیهوشی را روی شیر انجام داد، زیرا حیوان باید قبل از حمل و نقل  بخوابد.

پوپووا می گوید که همیشه به حیوانات بسیار وابسته بوده است. در مهد کودک خانه هایی برای کرم ها می ساخت و با پرندگان صحبت می کرد. در سال 1999، او اولین باشگاه خصوصی اسب را در اوکراین افتتاح کرد. اما چهار سال پیش بود که اولین شیر خود را نجات داد.

یک سازمان ضد کشتارگاه با درخواست کمک برای نجات یک شیر با ستون فقرات شکسته به او مراجعه کرد. او نمی دانست چگونه می تواند کمک کند زیرا تخصص او در اسب بود. اما وقتی پوپووا عکسی از گربه بزرگ را دید، نتوانست مقاومت کند.

او یک محوطه ساخت و صبح روز بعد شیر را گرفت و به صاحبش پول داد. بعداً، پوپووا یک صفحه رسانه اجتماعی با عنوان «به شیر زن کمک کن» ایجاد کرد و مردم شروع به نوشتن کردند و برای نجات سایر حیوانات وحشی درخواست کمک کردند.

یانا، اولین شیری که او را نجات داد، از زمانی که به دلیل معلولیت نتوانست خانه جدیدی پیدا کند، عضو خانواده شده است. پوپووا تا دو هفته پیش از او مراقبت می کرد.

پناهگاه فقط یک توقف موقت برای حیوانات است. پوپووا آنها را احیا می کند و سپس به دنبال خانه های جدید برای آنها می گردد. او با هر گربه بزرگ ارتباط خاصی احساس می کند، اما می گوید که بدش نمی آید آنها را رها کند.

پوپووا می‌گوید: «من آنها را دوست دارم و می‌دانم که منابع لازم برای تأمین زندگی راحت آنها را ندارم.

در ابتدا، او پناهگاه را با سرمایه شخصی خود از تجارت اسب تامین مالی کرد. اما از زمانی که روسیه در 24 فوریه به اوکراین حمله کرد، تجارت اسب سودآور نبوده است. با بیش از 14000 دلار در ماه برای حفظ سلامت و تغذیه حیوانات باید هزینه کند ، او به قرض گرفتن روی آورده است و شاهد افزایش بدهی خود به 200000 دلار بوده است.

او مقداری پول از انجمن حیوانات  و کمک های مالی دریافت می کند، اما نگرانی در مورد اینکه چگونه همه چیز را با هم نگه دارد، او را شب ها بیدار نگه داشته است.

اما من همچنان پول قرض می کنم، به نقاط داغ می روم و حیوانات را نجات می دهم. من نمی توانم به آنها نه بگویم، "او گفت.

پوپووا تمام حیوانات خود را به باغ وحش پوزنان در لهستان می فرستد، که به او کمک می کند تا آنها را تخلیه کند و خانه های جدیدی برای آنها پیدا کند. برخی از حیوانات قبلاً به اسپانیا، فرانسه و آفریقای جنوبی منتقل شده اند. پروژه بعدی او ارسال 12 شیر به لهستان در این هفته است.

پوپووا در حالی که پایانی برای درگیری در پیش نیست، می داند که هنوز به او نیاز خواهد بود.

او می گوید: "ماموریت من در این جنگ نجات حیوانات وحشی است."


نظرات کاربران


@