زمستان درافریقای سیاه

آیا در آفریقا هم برف می بارد؟ + ویدئو.

تاریخ انتشار : ۱۰:۱۲ ۰۷-۰۵-۱۴۰۱

آفریقا اغلب در معرض بسیاری از تصورات غلط نادرست است و یکی از آنها این است که این قاره یک سرزمین گرم و بزرگ است. بخشی از موضوع دارای واقعیت است . آفریقا از نظر آب و هوا بسیار متنوع است. در واقع، متنوع تر از هر سرزمینی که می توان تصور کرد . در حالی که برخی از مناطق آفریقا واقعا خشک و گرم هستند، بسیاری از آنها چنین نیستند. فقط در ماه جولای کنیا و سرمایی سرزمین تمام ذهنیت ها را عوض می کند 9 کشور آفریقایی که با برف آشنا هستند، و زمستانی سرد دارند....در آفریقا برف می بارد، اما مناطق آفریقا آن را متفاوت تجربه می کنند. آفریقای جنوبی از ژوئن تا آگوست برف می‌بارد، در حالی که کوه کنیا در شرق آفریقا در تمام طول سال پوشیده از برف است. کوه های اطلس از نوامبر تا آوریل و سپتامبر تا ژوئن در قله ها برف می گیرند.

تبریز امروز:

 

 آفریقا اغلب در معرض بسیاری از تصورات غلط نادرست است و یکی از آنها این است که این قاره یک سرزمین گرم و بزرگ است.
بخشی از موضوع دارای واقعیت است . آفریقا از نظر آب و هوا بسیار متنوع است. در واقع، متنوع تر از هر سرزمینی  که می توان تصور کرد . در حالی که برخی از مناطق آفریقا واقعا خشک و گرم هستند، بسیاری از آنها چنین نیستند.
فقط در ماه جولای کنیا و سرمایی سرزمین تمام ذهنیت ها را عوض می کند 
9 کشور آفریقایی که با برف آشنا هستند، و زمستانی سرد دارند عبارتند از :

1. کنیا
کنیا کشوری با منحنی زیبا است. تپه‌ها، کوه‌ها، دشت‌ها و دره‌هایی دارد که به آرامی زمین او را نوازش می‌کنند و می‌دانید این به چه معناست؟ این بدان معنی است که بیشتر قسمت های داخلی کنیا در ارتفاعات بالا قرار دارد که آب و هوای معتدل را دارد .
بسیاری از نواحی مرتفع کنیا مانند قله‌های کوه کنیا که دومین کوه مرتفع آفریقا است، رشته‌های نیانداروآ و برخی از شهرهای مرکزی کنیا مانند Nyahururu، Elburgon و Limuru در ماه‌های سرد ژوئن، جولای و آگوست  برف را تجربه می کنند 
2. لسوتو
لسوتو یک سرزمین  در آفریقای جنوبی است که مرتفع ترین منطقه در کل جهان است. این و موقعیت آن در جنوب آفریقا، آن را مستعد زمستان های برفی یخی می کند. از ژوئن تا آگوست، این کشور به یک سرزمین عجایب زمستانی با دمای منفی 20 در ارتفاعات تبدیل می شود. گردشگران و مردم محلی اغلب خود را با اسکی زمستانی در استراحتگاه کوهستانی آفریسکی پذیرایی می کنند.
3. آفریقای جنوبی
زمستان در آفریقای جنوبی از ژوئن تا آگوست است. معمولاً خشک و خنک است و در مناطق کوهستانی برف می بارد. آفریقای جنوبی دارای چهار فصل تابستان، پاییز، زمستان و بهار است که فقط از فصول نیمکره شمالی جدا شده اند.
زمستان مناظر خیره کننده خود را به ارمغان می آورد. به طور هیجان انگیز، می توان برف را در مناطق کوهستانی، از گردنه های مرتفع دراکنزبرگ  تا قله های اطراف کیپ تاون مشاهده کرد . ساترلند در کارو، که به سردترین شهر آفریقای جنوبی با دمای کمتر از 0 درجه سانتیگراد / 32 درجه فارنهایت شهرت دارد، هر زمستان بارش برف دارد.
4. الجزایر.
الجزایر دارای آب و هوای بسیار متنوع تری نسبت به کشوری است که بیش از چهار پنجم از مساحت آن بخشی از صحرای صحرا است. در ارتفاعات بالای 900 متر برف زمستانی منظم است و اغلب برای چند روز یا حتی هفته ها روی زمین می ماند. بین ماه های نوامبر و فوریه، بسیاری از مناطق اطراف کوه های اطلس اغلب با لایه های برف غلیظ پوشیده شده است.
5. تانزانیا.
تانزانیا جایگاه کوه کلیمانجارو، بلندترین کوه آفریقا است. در هر روز، تا زمانی که قله در غبار غلیظی فرو نرود، تماشای منظره ای خارق العاده از یخچال های طبیعی عظیم و قله های پوشیده از برف امکان پذیر است 
6. تونس.
دمای میانگین بین 16 تا 18 درجه سانتیگراد است اما در یک چشم به هم زدن ممکن است باران یخی ببارد. در شب درجه حرارت به حدود 7 درجه سانتیگراد و در ارتفاعات و بیابانها به زیر صفر درجه سانتیگراد می رسد. قله های کوه های اطلس اغلب با کلاهک های برفی پوشیده شده است. زمستان های تونس طولانی، سرد، بادخیز و نیمه ابری است و فعالیت های زمستانی زیادی وجود دارد که شما را مشغول نگه می دارد.
7. مراکش
مراکش از الگوی فصلی مشابه سایر کشورهای نیمکره شمالی پیروی می کند. زمستان از نوامبر تا ژانویه طول می کشد و سردترین و مرطوب ترین آب و هوای سال را در خود دارد. برف در مراکش غیرعادی نیست. دو پیست اسکی در کوه‌های اطلس - یکی در نزدیکی مراکش و دیگری در نزدیکی ایفران - هر ماه ژانویه و فوریه بارش برف نسبتاً منظمی را تجربه می‌کنند.
8. اوگاندا
در کوه‌های روونزوری در اوگاندا مرتباً برف می‌بارد که آنها را می‌پوشاند. زنجیره کوه روونزوری ، سومین قله مرتفع آفریقا (کوه مارگریتا : 5109 متر) را شامل می شود. یخچال های طبیعی، آبشارها و دریاچه های این منطقه، آن را به یکی از سردترین اما زیباترین مناطق کوهستانی آفریقا تبدیل کرده است. خط دائمی برف در شرق حدود 14800 فوت (4511 متر) و در غرب 15900 فوت (4846 متر) است. در اوگاندا، آگوست سردترین ماه است و بسیاری از اوگاندایی ها  با لباس های سنگین  و ضخیم دیده می شوند 
9. اتیوپی
دوره از دسامبر تا فوریه را می توان به عنوان فصل "زمستان" اتیوپی طبقه بندی کرد که در آن آب و هوای کلی کمی خنک تر از بقیه سال است. مقداری برف در کوه های سیمین در شمال اتیوپی، شمال شرق گوندار در منطقه آمهارا، که بخشی از ارتفاعات اتیوپی است، تجربه می شود. سیمین ها به عنوان یکی از معدود نقاط در مناطق گرمسیری آفریقا که در آن برف مرتب می بارد، قابل توجه است.

 

 

گزارش از کاوه وحیدی آذر


نظرات کاربران


@