کاوه وحیدی آذر

اوزون گول طرابزون

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۰ ۰۶-۰۵-۱۴۰۱

اوزون گول دریاچه ای است که در جنوب شهر طرابزون در منطقه چایکارا در استان ترابزون ترکیه واقع شده است. اوزونگول همچنین نام روستایی در ساحل دریاچه است. در طول سال ها، دریاچه زیبا، روستای آن و دره اطراف آن به جاذبه های گردشگری محبوب تبدیل شده اند. این دریاچه در فاصله 99 کیلومتری از مرکز شهر ترابزون و 19 کیلومتری از مرکز ناحیه چایکارا قرار دارد. در اثر لغزش زمین که بستر رودخانه را به یک سد طبیعی تبدیل کرد، شکل گرفت.

تبریز امروز:

Uzungöl-اوزون گول- کاوه وحیدی آذر -Kaveh Vahidi Azar
اوزون گول در طرابزون ترکیه قرار دارد،  مختصات آن 40°37′9″ شمالی 40°17′42″E مختصات: 40°37′9″ شمالی 40°17′42″ شرقی می باشد.

Uzungöl-اوزون گول-Turkey-  کاوه وحیدی آذر-Kaveh Vahidi Azar
اوزون گول  دریاچه ای است که در جنوب شهر طرابزون در منطقه چایکارا در استان طرابزون ترکیه واقع شده است. اوزونگول همچنین نام روستایی در ساحل دریاچه است. در طول سال ها، دریاچه زیبا، روستای آن و دره اطراف آن به جاذبه های گردشگری محبوب تبدیل شده اند. این دریاچه در فاصله 99 کیلومتری از مرکز شهر طرابزون و 19 کیلومتری از مرکز ناحیه چایکارا قرار دارد. در اثر لغزش زمین که بستر رودخانه را به یک سد طبیعی تبدیل کرد، شکل گرفت.

Uzungöl-اوزون گول-Turkey-  کاوه وحیدی آذر-Kaveh Vahidi Azar

این منطقه بیشتر به دلیل محیط طبیعی خود مشهور است. دریاچه و روستا که در دره ای بین کوه های مرتفع واقع شده اند، در ابتدا غیرقابل دسترس به نظر می رسند. جنگل‌های کوهستانی اطراف و مه که گاهی اوقات شب‌ها دریاچه را فرا می‌گیرد نیز به مناظر می‌افزاید.

رونق گردشگری در سال های اخیر سرمایه گذارانی را به خود جذب کرده است که تعدادی هتل، رستوران و فروشگاه  در روستا افتتاح کردند. زیرساخت های حمل و نقل نیز بهبود یافته است. 

 


نظرات کاربران


@