دانشمندان اولین تزریق با تاثیر طولانی مدت در جهان را برای فشار خون بالا آزمایش می کنند

کنترل فشار خون با یک بار تزریق و تاثیر شش ماهه

تاریخ انتشار : ۱۹:۵۷ ۰۹-۰۲-۱۴۰۱

این اولین باری است که دانشمندان رویکردی مبتنی بر تزریق را با دارویی با تاثیر طولانی را برای درمان فشار خون بالا آزمایش خواهند کرد. در صورت موفقیت آمیز بودن، رژیم درمانی جدید می تواند انقلابی در نحوه درمان فشار خون برای بزرگسالان مبتلا به این بیماری ایجاد کند. افراد مبتلا به فشار خون بالا معمولاً یک بار در روز برای کنترل این بیماری قرص مصرف می‌کنند که مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) رایج‌ترین داروی تجویزی آن است.

تبریز امروز:

تزریق برای کنترل فشار خون

 

به گزارش فارما تایمز امکان درمان طولانی مدت فشار خون می تواند با هر شش ماه یکبار تزریق دارو به بیماران ممکن گردد

محققان دانشگاه کوئین مری لندن و Barts Health NHS Trust در حال آزمایش یک داروی تحقیقاتی برای فشار خون بالا هستند.

این اولین باری است که دانشمندان رویکردی مبتنی بر تزریق را با دارویی  با تاثیر طولانی را برای درمان فشار خون بالا آزمایش خواهند کرد.

در صورت موفقیت آمیز بودن، رژیم درمانی جدید می تواند انقلابی در نحوه درمان فشار خون برای بزرگسالان مبتلا به این بیماری ایجاد کند. افراد مبتلا به فشار خون بالا معمولاً یک بار در روز برای کنترل این بیماری قرص مصرف می‌کنند که مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) رایج‌ترین داروی تجویزی آن است.

دکتر مانیش ساکسنا، سرپرست این مطالعه و معاون مدیر بالینی دانشگاه کوئین مری لندن، گفت: "ما هیجان زده هستیم که این اولین رویکرد از نوع خود را برای تحقیق در صورتی که برای درمان فشار خون بالا ایمن و موثر باشد، آزمایش کنیم."

«حل چالش‌های سلامت در این مقیاس نمی‌تواند توسط یک شخص یا نهاد به تنهایی محقق شود. ما خوشحالیم که در کنار Alnylam کار می کنیم و تخصص خود را با هم ترکیب می کنیم تا بتوانیم پزشکی مدرن را تغییر دهیم."

محققان به دنبال آزمایش رویکرد مبتنی بر تزریق طولانی مدت در حدود 630 بیمار در سراسر بریتانیا هستند. این مطالعه توسط موسسه دارویی Alnylam تأمین مالی می‌شود و Barts Health NHS Trust به‌عنوان سایت اصلی برای کارآزمایی تعیین شده است .

اگر فشار خون بالا درمان نشود، به طور قابل توجهی خطر حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد و یکی از شایع ترین وضعیت ها در میان بزرگسالان در بریتانیا است.

این مطالعه حدود سه سال ادامه خواهد داشت،.

داروی جدید، پروتئینی به نام آنژیوتانسینوژن را هدف قرار می‌دهد که توسط کبد تولید می‌شود و در تنظیم فشار خون نقش دارد. آزمایشات فاز نخست بر روی ۸۴ بیمار نشان داد که یک دوز از داروی جدید، پس از سه هفته، غلظت هورمون را در خون افراد حداقل ۹۰ درصد کاهش می‌دهد.

این اثر پس از ۱۲ هفته نیز پابرجا خواهد بود و دانشمندان امیدوارند بتواند سطح فشار خون را برای مدت طولانی کنترل کند. سازندگان این دارو می‌گویند که این می‌تواند یک راه‌حل «قابل کنترل‌تر و عملی‌تر» برای بیماران باشد و خطر فراموشی مصرف قرص‌های فشار خون روزانه را از بین ببرد.

اخیراً یک داروی مبتنی بر تزریق برای درمان کلسترول آزمایش شده و برای استفاده توسط مؤسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی مورد تایید قرار گرفته است.


نظرات کاربران


@