روش نوین برای ارزیابی آب و هوا

سنسور تصویربرداری سه بعدی برای پیش‌بینی آب و هوا در پروازهای بالن

تاریخ انتشار : ۰۰:۱۵ ۰۹-۰۲-۱۴۰۱

محققان دانشگاه ایالتی آریزونا در تمپ در حال ارزیابی یک سنسور تصویربرداری سه بعدی کوچک، سبک و کارآمد هستند که برای پیش‌بینی آب و هوا در پروازهای متوالی بالن توسط برنامه فرصت‌های پرواز ناسا امکان‌پذیر شده است. این نوآوری که CubeSounder نامیده می‌شود، می‌تواند برای پروازهای بالن و CubeSats در آینده با فعال کردن قابلیت‌های صدای اتمسفر پیشرفته مفید باشد - فرآیندی که در آن حسگرها آسمان را به صورت عمودی برای جزئیات دما، رطوبت و بخار آب بررسی می‌کنند و تغییرات ظریف در اتمسفر زمین را در هوا آشکار می‌کنند. .

تبریز امروز:

بالون هواشناسی- ناسا

محققان دانشگاه ایالتی آریزونا در تمپ در حال ارزیابی یک سنسور تصویربرداری سه بعدی کوچک، سبک و کارآمد هستند که برای پیش‌بینی آب و هوا در پروازهای متوالی بالن توسط برنامه فرصت‌های پرواز ناسا امکان‌پذیر شده است. این نوآوری که CubeSounder نامیده می‌شود، می‌تواند برای پروازهای بالن و CubeSats در آینده با فعال کردن قابلیت‌های صدای اتمسفر پیشرفته مفید باشد - فرآیندی که در آن حسگرها آسمان را به صورت عمودی برای جزئیات دما، رطوبت و بخار آب بررسی می‌کنند و تغییرات ظریف در اتمسفر زمین را در هوا آشکار می‌کنند. .

اولین آزمایش از دو آزمایش پروازی پشتیبانی شده توسط ناسا برای این فناوری، در ماه آوریل در توسان بر روی یک بالون در ارتفاع بالا Stratollite توسط World View Enterprises واقع در توسان انجام شد.

در این تصویر، بالون استراتولایت متعلق به World View در 9 آوریل 2022 روی سکوی پرتاب در توسان، آریزونا باد می‌شود.


نظرات کاربران


@