ایالات متحده امریکا

کشتارهای جمعی در ایالات متحده افزایش یافته است

تاریخ انتشار : ۰۹:۴۰ ۲۸-۰۱-۱۴۰۱

یک مرد مسلح روز سه شنبه در متروی بروکلین تیراندازی کرد که بر اثر آن 10 ها نفر زخمی شدند. تیراندازی روز گذشته در یک مرکز خرید در کارولینای جنوبی 10 نفر را مجروح کرد. تیراندازی گروهی در این ماه در ساکرامنتو شش کشته و 12 زخمی دیگر بر جای گذاشت. نیواورلئان خونین ترین آخر هفته خود را در 10 سال گذشته گزارش کرد. به نظر می رسد تیراندازی های خشم جاده ای در برخی از ایالت ها افزایش یافته است. اینها نمونه هایی از چرخش خشونت آمیز اخیر آمریکا هستند. قتل‌ها از سال 2019 تقریباً 40 درصد افزایش یافته است و جنایات خشونت‌آمیز، از جمله تیراندازی و سایر حملات، به طور کلی افزایش یافته است. تراژدی‌های بیشتر، از تیراندازی‌های دسته جمعی تا اعمال خشونت‌آمیز کوچک‌تر، احتمالاً تا زمانی که سطوح بالاتر جنایات خشونت‌آمیز ادامه داشته باشد، تیتر خبرها خواهند شد......سه توضیح به توضیح افزایش خشونت کمک می کند. شیوع کووید-19 و قرنطینه‌های مرتبط با آن، همه جنبه‌های زندگی، از جمله خدمات اجتماعی را که می‌توانند جنایت و خشونت را رام کنند، مختل کردند. قتل های پرمخاطب پلیس در سال 2020 و تظاهرات پس از آن روابط پلیس و جامعه را تیره کرد. و آمریکایی ها در سال های اخیر رکورد خرید اسلحه را داشتند. توضیح دیگر: احساس رو به رشد اختلاف اجتماعی و بی اعتمادی است. راندولف راث، مورخ جنایی در دانشگاه ایالتی اوهایو، به من گفت که از آنجایی که آمریکایی‌ها ایمان خود را به مؤسسات خود و یکدیگر از دست می‌دهند، به احتمال زیاد آنها را گاهی اوقات به روش‌های خشونت‌آمیز مورد تهاجم قرار می‌دهند . علاوه بر کووید و خشونت پلیس، سیاست دوقطبی فزاینده کشور و شرایط بد اقتصادی نیز به این اختلاف دامن زده است. این به توضیح اوج قتل و همچنین افزایش اخیر اعتیاد و مصرف بیش از حد مواد مخدر، مشکلات سلامت روانی، تصادفات اتومبیل و حتی درگیری‌ها بر سر ماسک در هواپیما کمک می‌کند.

تبریز امروز:

یک مرد مسلح روز سه شنبه در متروی بروکلین تیراندازی کرد که بر اثر آن 10 ها نفر زخمی شدند. تیراندازی روز گذشته در یک مرکز خرید در کارولینای جنوبی 10 نفر را مجروح کرد. تیراندازی گروهی در این ماه در ساکرامنتو شش کشته و 12 زخمی دیگر بر جای گذاشت. نیواورلئان خونین ترین آخر هفته خود را در 10 سال گذشته گزارش کرد. به نظر می رسد تیراندازی های خشم جاده ای در برخی از ایالت ها افزایش یافته است.

اینها نمونه هایی از چرخش خشونت آمیز اخیر آمریکا هستند. قتل‌ها از سال 2019 تقریباً 40 درصد افزایش یافته است و جنایات خشونت‌آمیز، از جمله تیراندازی و سایر حملات، به طور کلی افزایش یافته است. تراژدی‌های بیشتر، از تیراندازی‌های دسته جمعی تا اعمال خشونت‌آمیز کوچک‌تر، احتمالاً تا زمانی که سطوح بالاتر جنایات خشونت‌آمیز ادامه داشته باشد، تیتر خبرها خواهند شد.


سه توضیح به توضیح افزایش خشونت کمک می کند. شیوع کووید-19 و قرنطینه‌های مرتبط با آن، همه جنبه‌های زندگی، از جمله خدمات اجتماعی را که می‌توانند جنایت و خشونت را رام کنند، مختل کردند. قتل های پرمخاطب پلیس در سال 2020 و تظاهرات پس از آن روابط پلیس و جامعه را تیره کرد. و آمریکایی ها در سال های اخیر رکورد خرید اسلحه را داشتند.

توضیح دیگر: احساس رو به رشد اختلاف اجتماعی و بی اعتمادی است. راندولف راث، مورخ جنایی در دانشگاه ایالتی اوهایو، به من گفت که از آنجایی که آمریکایی‌ها ایمان خود را به مؤسسات خود و یکدیگر از دست می‌دهند، به احتمال زیاد آنها را گاهی اوقات به روش‌های خشونت‌آمیز مورد تهاجم قرار می‌دهند  .

علاوه بر کووید و خشونت پلیس، سیاست دوقطبی فزاینده کشور و شرایط بد اقتصادی نیز به این اختلاف دامن زده است. این به توضیح اوج قتل و همچنین افزایش اخیر اعتیاد و مصرف بیش از حد مواد مخدر، مشکلات سلامت روانی، تصادفات اتومبیل و حتی درگیری‌ها بر سر ماسک در هواپیما کمک می‌کند.

اما با توجه به تیراندازی‌های دو هفته گذشته، می‌ توان به عقب برگشته  و با کمک نمودارهای اشلی وو، به‌ویژه بر روند جنایات خشونت‌آمیز تمرکز کرد.

کارشناسان به چند دلیل برای نگرانی اشاره کردند: نه تنها تراژدی های سرفصل، بلکه افزایش مداوم میزان قتل در برخی شهرها و تداوم مشکلاتی که در وهله اول به خشونت بیشتر جنایت کمک کرده است. اما کارشناسان برخی نشانه‌های بالقوه امیدوارکننده را نیز می‌بینند: کاهش اخیر در نرخ قتل در شهرهای دیگر، کاهش اختلالات مرتبط با کووید و فاصله گرفتن از روابط آشفته‌تر پلیس و جامعه در سال 2020 بود.

خبر بد
هنوز خیلی زود است که در مورد میزان خشونت در سال 2022 نتیجه گیری محکمی انجام دهیم. روند جرم و جنایت معمولا در تابستان شکل می گیرد. اما طبق گفته تیم جف اشر، تحلیلگر جنایی، تا کنون در سال جاری، قتل ها در شهرهای بزرگ ایالات متحده 1 درصد افزایش یافته است و برخی از مکان ها افزایش شدیدی را گزارش کرده اند.


منابع: دانشگاه شیکاگو Crime Lab; میلواکی ژورنال سنتینل; ادارات پلیس شهرستان؛ نظرسنجی جامعه آمریکایی


دلایل اصلی افزایش قتل 2020-21 هنوز به درجات مختلف باقی مانده است. اسلحه هایی که آمریکایی ها خریدند همچنان در گردش هستند. در حالی که موارد کووید به شدت کاهش یافته و قرنطینه ها به پایان رسیده است، انواع جدید هنوز خدمات اجتماعی و زندگی را به طور کلی مختل می کنند.

روابط جامعه و پلیس نیز به ویژه در محله های اقلیت هنوز پر از مشکلات است. چاریس کوبرین، جرم شناس در دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، می گوید: «اگر یک فروپاشی اساسی در جامعه رخ دهد، پلیس به سادگی نمی تواند کار مؤثری انجام دهد.

دلایل دیگری برای نگرانی وجود دارد: بدتر شدن بحران مواد مخدر می تواند به خشونت بین باندهای رقیب و دلالان دامن بزند. پایان برنامه‌های امدادی دوران همه‌گیری فدرال، مانند اعتبار مالیاتی کودکان، در حال حاضر نرخ فقر را افزایش داده است.

ریچارد روزنفلد، جرم شناس در دانشگاه میسوری-سنت، گفت: تورم به ویژه نگران کننده است زیرا می تواند افراد را به سمت جرایم مالی سوق دهد، اگر نتوانند هزینه های بالاتر را تامین کنند. لویی. و او به من گفت: «برخی از این سرقت‌ها به قتل ختم می‌شوند.

مشکلات قدیم و جدید نیز به اختلافات اجتماعی دامن می زند. گالوپ دریافت که در ماه مارس، 75 درصد از بزرگسالان گفتند که از روند کار در ایالات متحده ناراضی هستند، در مقایسه با 65 درصد سه سال پیش، قبل از همه گیری، افزایش یافته است.

خبر خوب


داده ها نقاط روشنی را نشان می دهند. افزایش قتل گزارش شده برای سال 2022 کمتر از افزایش 2020-21 است. در چندین شهر بزرگ، قتل در واقع کاهش یافته است.


منابع: دانشگاه شیکاگو Crime Lab; ادارات پلیس شهر؛ نظرسنجی جامعه آمریکایی


جامین کانینگهام، کارشناس عدالت کیفری در دانشگاه کرنل، به من گفت: «برای گفتن خیلی زود است. اما خوب است که اعدادی داشته باشیم که حداقل، نسبت به این زمان در سال گذشته، نشان دهند که ممکن است کاهش یابد.

نرخ قتل هنوز 30 درصد کمتر از اوج قبلی بین دهه 1970 و 1990 است. جان رومن، یکی از اعضای ارشد NORC در دانشگاه شیکاگو، می‌گوید: «فکر نمی‌کنم روزهای غرب وحشی دهه‌های ۷۰ و ۸۰ برگردد».

با کاهش موارد کووید، اثرات همه‌گیری بر جنایت و خشونت نیز کاهش می‌یابد. فاصله بیشتر از خشونت پلیس و اعتراضات سال 2020 نیز می تواند تنش های پلیس و جامعه را کاهش دهد. 

به نظر می‌رسد  قتل‌ها در سال‌های 2015 و 2016 پس از اعتراض‌ها به خشونت پلیس افزایش یافت، سپس میزان قتل کاهش یافت، قبل از اینکه دوباره در سال 2020 افزایش یابد.) و اختلافات اجتماعی ناشی از این مشکلات ممکن است شروع به محو شدن کند.

بودجه فدرال نیز برای مبارزه با جرم و جنایت به شهرها و ایالت ها سرازیر می شود. بررسی جزئیات و اجرا آنها مهم است، اما مطالعات به طور گسترده نشان می دهد که حمایت بیشتر از پلیس و سایر خدمات اجتماعی، که اکنون بسیاری از مکان ها در حال اتخاذ آن هستند، می تواند به کاهش بحران کمک کند.

پس از یک حمله با دقت برنامه ریزی شده، مرد مسلح متروی بروکلین قبل از اینکه نیویورکی ها کمک کنند او را پیدا کنند، فرصت های خوش شانسی را برای پنهان شدن در شهر به دست آورد.
برخی از شهرها تلاش می کنند برای توقف های جزئی ترافیک به افسران پلیس اعتماد نکنند.
دموکرات ها در پاسخ به افزایش جرم و جنایت و نظرسنجی های بد در مورد این موضوعات، به طور گسترده از درخواست های جسورانه تر برای عدالت و اصلاحات پلیس فاصله می گیرند.


نظرات کاربران


@