ایلان ماسک 54.20 دلار به ازای هر سهم از سهام توییتر را پیشنهاد داد.

تاریخ انتشار : ۰۹:۰۷ ۲۵-۰۱-۱۴۰۱

به گزرش آسوشیتدپرس از نیویورک - ایلان ماسک تنها چند روز پس از اینکه مدیرعامل تسلا گفت که دیگر به هیئت مدیره شرکت رسانه های اجتماعی نخواهد پیوست، پیشنهاد خرید توییتر را دارد. شرکت توییتر در یک پرونده نظارتی در روز پنجشنبه اعلام کرد که ماسک که در حال حاضر کمی بیش از 9 درصد از سهام خود را در اختیار دارد و بزرگترین سهامدار این شرکت است، روز چهارشنبه نامه ای به شرکت ارائه کرد که حاوی پیشنهادی برای خرید بقیه سهام توییتر بود. ماسک به ازای هر سهم توئیتر 54.20 دلار عرضه کرد. او این قیمت را بهترین و آخرین پیشنهاد خود خواند، اگرچه این میلیاردر جزئیاتی در مورد تامین مالی ارائه نکرد. این پیشنهاد الزام آور نیست و مشروط به تامین مالی و سایر شرایط است. ماسک در این پرونده می‌گوید: «من در توییتر سرمایه‌گذاری کردم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به پلت فرمی برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم و معتقدم آزادی بیان یک الزام اجتماعی برای یک دموکراسی کارآمد است. با این حال، از زمانی که سرمایه گذاری خود را انجام دادم، اکنون متوجه می شوم که این شرکت نه رشد خواهد کرد و نه به این امر اجتماعی در شکل کنونی آن عمل خواهد کرد. توییتر باید به عنوان یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

تبریز امروز:

Ilan Mask
 به گزرش آسوشیتدپرس از نیویورک - ایلان ماسک تنها چند روز پس از اینکه مدیرعامل تسلا گفت که دیگر به هیئت مدیره شرکت رسانه های اجتماعی نخواهد پیوست، پیشنهاد خرید توییتر را دارد.
شرکت توییتر در یک پرونده نظارتی در روز پنجشنبه اعلام کرد که ماسک که در حال حاضر کمی بیش از 9 درصد از سهام خود را در اختیار دارد و بزرگترین سهامدار این شرکت است، روز چهارشنبه نامه ای به شرکت ارائه کرد که حاوی پیشنهادی برای خرید بقیه سهام توییتر بود.  ماسک به ازای هر سهم توئیتر 54.20 دلار عرضه کرد.

او این قیمت را بهترین و آخرین پیشنهاد خود خواند، اگرچه این میلیاردر جزئیاتی در مورد تامین مالی ارائه نکرد. این پیشنهاد الزام آور نیست و مشروط به تامین مالی و سایر شرایط است.

ماسک در این پرونده می‌گوید: «من در توییتر سرمایه‌گذاری کردم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به پلت فرمی برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم و معتقدم آزادی بیان یک الزام اجتماعی برای یک دموکراسی کارآمد است. با این حال، از زمانی که سرمایه گذاری خود را انجام دادم، اکنون متوجه می شوم که این شرکت نه رشد خواهد کرد و نه به این امر اجتماعی در شکل کنونی آن عمل خواهد کرد. توییتر باید به عنوان یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

پیشنهاد خرید ماسک تنها آخرین حرکت  او در رابطه با توییتر است. این میلیاردر در پرونده‌های نظارتی در هفته‌های اخیر فاش کرد که از 31 ژانویه تقریباً روزانه سهام می‌خرد. فقط مجموعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و ETF گروه ونگارد سهام بیشتری را در توییتر کنترل می‌کند.

ماسک در هفته‌های اخیر یکی از منتقدان سرسخت توییتر بوده است، عمدتاً به دلیل اعتقادش به عدم رعایت اصول آزادی بیان. این پلت فرم رسانه های اجتماعی باعث خشم پیروان دونالد ترامپ و دیگر شخصیت های سیاسی راست افراطی شده است که حساب هایشان را به دلیل نقض استانداردهای محتوای آن در مورد خشونت، نفرت یا اطلاعات نادرست مضر به حالت تعلیق درآورده اند. ماسک همچنین سابقه توئیت های خودش را دارد که باعث مشکلات قانونی شده است.

 ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در افتتاحیه کارخانه تسلا برلین براندنبورگ در گرونهاید، آلمان، 22 مارس 2022 شرکت می کند. ماسک، که اکنون بزرگترین سهامدار توییتر و عضو هیئت مدیره تازه منصوب شده است، ممکن است در مورد یک درخواست طولانی مدت فکر کند. از کاربران: آیا باید دکمه ویرایش وجود داشته باشد؟ عصر دوشنبه، ماسک یک نظرسنجی در توییتر در مورد اینکه آیا آنها دکمه ویرایش را می خواهند یا نه راه اندازی کرد. بیش از 3 میلیون نفر تا روز سه شنبه، 5 آوریل 2022 رای داده اند. این نظرسنجی عصر سه شنبه به وقت شرقی بسته می شود.

ماسک هفته گذشته گفت که به توییتر اطلاع داده است که پنج روز پس از دعوتش به هیئت مدیره آن نخواهد پیوست. او دلیل آن را توضیح نداد، اما این تصمیم مصادف شد با سیل توییت‌های حذف شده ماسک که تغییرات عمده‌ای را برای شرکت پیشنهاد می‌کرد، مانند حذف تبلیغات - منبع اصلی درآمد آن - و تبدیل دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو به یک پناهگاه بی‌خانمان‌ها. ماسک چند سرنخ در مورد تفکر خود در توییتر به جای گذاشت، مانند «لایک کردن» توییتی که خلاصه وقایع را به ماسک از «بزرگترین سهامدار آزادی بیان» به «به او گفته شد خوب بازی کن و آزادانه صحبت نکن» را نشان داد.

پس از اینکه ماسک سهام خود را اعلام کرد، توییتر به سرعت به ماسک یک کرسی در هیئت مدیره خود داد به شرط اینکه بر اساس یک پرونده، بیش از 14.9 درصد از سهام شرکت را در اختیار نداشته باشد. اما ماسک از این معامله عقب نشینی کرد.

81 میلیون فالوور ماسک در توییتر، او را به یکی از محبوب‌ترین چهره‌های این پلتفرم تبدیل می‌کند و رقیب ستاره‌های پاپ مانند آریانا گرانده و لیدی گاگا است. اما توئیت پربار او گاهی اوقات او را با SEC و دیگران به دردسر انداخته است.

ماسک و تسلا در سال 2018 توافق کردند که 40 میلیون دلار جریمه مدنی بپردازند و ماسک پس از اینکه توییتی در مورد داشتن پول برای خصوصی کردن تسلا به ازای هر سهم 420 دلار داشت، توسط یک وکیل شرکت تأیید شود. این اتفاق نیفتاد اما توییت باعث شد قیمت سهام تسلا جهش کند. آخرین مشکل ماسک با کمیسیون بورس و اوراق بهادار می تواند تاخیر او در اطلاع رسانی به تنظیم کننده ها از سهام رو به رشد خود در توییتر باشد.

ماسک خود را "مطلق خواه آزادی بیان" توصیف کرده و گفته است که فکر نمی کند توییتر به اصول آزادی بیان پایبند باشد - نظری که پیروان دونالد ترامپ و تعدادی دیگر از شخصیت های سیاسی دست راستی به اشتراک گذاشته اند. حساب های آنها به دلیل نقض قوانین محتوای توییتر به حالت تعلیق درآمد.

سهام توییتر قبل از باز شدن بازار 11 درصد جهش کرد. ارزش سهام همچنان از بالاترین رقم 52 هفته اخیر خود یعنی حدود 73 دلار کاهش یافته است. سهام تسلا، سازنده خودروهای الکتریکی که ماسک ریاست آن را بر عهده دارد، حدود 0.9 درصد کاهش یافت.


نظرات کاربران


@