موسیقی کلاسیک

دو قطعه موسیقی از الساندرو اسکارلاتی

تاریخ انتشار : ۱۶:۱۵ ۲۲-۰۹-۱۴۰۰

الساندرو اسکارلاتی (1660-1725) آهنگساز ایتالیایی دوران باروک بود که در خلق آثاری برای اپراها و کانتات‌های مجلسی‌اش شهرت داشت. او را بنیانگذار مکتب اپرای ناپلی می دانند. الساندرو پدر دو آهنگساز دیگر، دومنیکو اسکارلاتی و پیترو فیلیپو اسکارلاتی بود. او متانت و ذهن روشنی داشت که در میان ایتالیایی‌های عصر خود ناشناخته‌تر بود. وی حدود 125 اپرا، و قطعات بسیار موسیقی از اواتوریوها، موتت ها، مادریگال ها، ارکسترال و آثار دیگر را ساخت.

تبریز امروز:

 

 موسیقی کلاسیک را داروی روح و جسم نامیده اند! با  موسیقی کلاسیک می توان زیبایی بی قید و شرط را دید !  در دوره باروک آهنگین بودن صداها احساس هماهنگی و زیبایی را در آدمی بیدار می کند و ما را با انرژی زندگی پر می کند! سیستم عصبی مرکزی فعال می شود، فرآیندهای بهبودی تسریع می شود. خواص محافظتی بدن افزایش می یابد. آهنگ Sinfonie di Concerto grosso No 8 در G Major برای فلوت، سازهای زهی است و Concerto grosso در فا ماژور که در سال 1715 نوشته شده است.  در رفع  خستگی فیزیکی کمک می کند، بلوک های ذهنی را آزاد کنید و بر ترس های خود غلبه کنید.

00:00 Sinfonie di Concerto grosso No 8 G Major برای فلوت، زه و زه
06:30 کنسرتو گروسو در فا ماژور

الساندرو اسکارلاتی (1660-1725) آهنگساز ایتالیایی دوران باروک بود که در خلق آثاری برای اپراها و کانتات‌های مجلسی‌اش شهرت داشت. او را بنیانگذار مکتب اپرای ناپلی می دانند. الساندرو پدر دو آهنگساز دیگر، دومنیکو اسکارلاتی و پیترو فیلیپو اسکارلاتی بود. او متانت و ذهن روشنی داشت که در میان ایتالیایی‌های عصر خود ناشناخته‌تر بود. وی حدود 125 اپرا، و قطعات بسیار موسیقی از اواتوریوها، موتت ها، مادریگال ها، ارکسترال و آثار دیگر را ساخت.


نظرات کاربران


@