سفری به چین از زاویه ی چشم پرنده

استان سین کیانگ اویغور + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۱:۴۰ ۲۳-۰۵-۱۴۰۰

قسمت اول مجموعه مستندهای پیشگامانه دوربین ، "چین چشم پرنده" ، اولین برنامه چینی است که با استفاده از فناوری پهپاد تولید شده است. هر قسمت از این مجموعه تاریخ ، فرهنگ و زیبایی طبیعی مناطق مختلف چین را مورد توجه قرار می دهد ...اولین مرحله منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور را به تصویر کشانیده است

تبریز امروز:

 

قسمت اول مجموعه مستندهای پیشگامانه دوربین ، "چین چشم پرنده" ، اولین برنامه چینی است که با استفاده از فناوری پهپاد تولید شده است. هر قسمت از این مجموعه تاریخ ، فرهنگ و زیبایی طبیعی مناطق مختلف چین را مورد توجه قرار می دهد ...اولین قسمت منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور را به تصویر کشانیده است.


هزاران یخچال طبیعی در قله بوگدا در کوههای تیانشان به ارتفاع 5000 متر ، به عنوان یک مخزن غول پیکر جامد حاوی مقادیر زیادی آب عمل می کنند. کوهها منبع 370 رودخانه و دریاچه های بی شمار هستند.

هر ساله با تبدیل بهار به تابستان ، یک مسابقه دوچرخه سواری در اطراف دریاچه سایرام برگزار می شود. دوچرخه سواران مسیری زیبا را در میان کوه ها دنبال می کنند تا به دریاچه سیرام برسند.

صحرای گوربانتونگگوت دومین بیابان بزرگ چین است. از بالا ، شبکه ای از رگه های برگ طلایی دیده می شود که بیش از دوازده کیلومتر امتداد دارد. رگه ها در واقع پشته های ماسه ای هستند که ارتفاع آنها ده متر و طول آنها چندین کیلومتر است.

در چمنزارهای کالاجون ، دامداران با تغییر فصل مراتع خود را تغییر می دهند. آنها همه وسایل خود را با خود حمل می کنند و گاوها و بزهای خود را به مراتع تابستانی با فاصله بیش از 300 کیلومتر می برند.
در چهار یا حتی بیشتر مهاجرت های بزرگ سالانه ، آنها تا هزار کیلومتر را پوشش می دهند. گفته می شود که خانواده های قزاقستانی بیشتر از هر خانواده دیگری نقل مکان می کنند.

واکنش به این سریال در چین بسیار مثبت بوده است. با پخش چهار قسمت اول ، کاربران وب سایت مجموعه فیلم های چینی ، دوبان ، به طور متوسط ​​نمره 9.4/10 را به آن داده بودند. این امتیاز حتی بیشتر از سایر مستندهای مشابه خارج از کشور ، مانند "بریتانیا از بالا" و "آمریکا هوایی" بود.


 یک کاربر چینی پس از ملاحظه ویدئو می گوید ؛ ا"تماشای این سریال آنقدر احساسی مرا ایجاد کرد که می خواستم سرود ملی را بخوانم و هر ثانیه آن را تحسین کنم!"
اما فیلمبرداری چنین مستند بلندپروازانه می تواند با مشکلاتی همراه باشد.
هنگامی که تیم فیلمبرداری در دریاچه Sayram تیراندازی کرد ، آنها مجبور بودند چند روز منتظر بمانند تا بادها خاموش شوند تا پهپادها بتوانند بلند شوند و پرواز کنند. سرانجام ، آنها موفق شدند زمان چند ساعته را برای پرواز بیش از 6000 متر پیدا کرده و کل نمای دریاچه را به تصویر بکشند.
مدیر اصلی یو لو نشان داد که تیم دارای 40 نقطه فیلم برداری و پرتاب پهباد در هر استان است و به حداقل 10 قطعه فیلم از هر نقطه از زوایای مختلف نیاز دارد. چنین اقدامی بلندپروازانه به طور طبیعی به معنای میزان خاصی از انتظار بود.


نظرات کاربران


@