مسیح مهاجری

براي جبران راه‌پيمائي روز قدس

تاریخ انتشار : ۱۷:۳۰ ۱۵-۰۲-۱۴۰۰

فردا، آخرين جمعه ماه مبارک رمضان امسال و روز قدس است. هرچند امسال به دليل همه‌گيري ويروس کرونا امکان برگزاري راه‌پيمائي وجود ندارد، ولي قلب‌هاي مسلمانان در سراسر جهان با قدس است زيرا قدس، قلب امت اسلامي است. امام خميني که فرمودند «روز قدس روز اسلام است» به اين دليل بود که سرزمين فلسطين قطعه‌اي از سرزمين اسلامي است و مسجدالاقصي که در بيت‌المقدس قرار دارد قبله اول مسلمانان است. در روز قدس، مسلمانان به هر شکلي که بتوانند آزادي قدس و سرزمين اشغال‌شده فلسطين را فرياد مي‌زنند و اين فرياد تا آزادي قدس و فلسطين از اشغال رژيم جعلي و غاصب صهيونيستي ادامه خواهد داشت.

تبریز امروز:

فردا، آخرين جمعه ماه مبارک رمضان امسال و روز قدس است. هرچند امسال به دليل همه‌گيري ويروس کرونا امکان برگزاري راه‌پيمائي وجود ندارد، ولي قلب‌هاي مسلمانان در سراسر جهان با قدس است زيرا قدس، قلب امت اسلامي است.
امام خميني که فرمودند «روز قدس روز اسلام است» به اين دليل بود که سرزمين فلسطين قطعه‌اي از سرزمين اسلامي است و مسجدالاقصي که در بيت‌المقدس قرار دارد قبله اول مسلمانان است. در روز قدس، مسلمانان به هر شکلي که بتوانند آزادي قدس و سرزمين اشغال‌شده فلسطين را فرياد مي‌زنند و اين فرياد تا آزادي قدس و فلسطين از اشغال رژيم جعلي و غاصب صهيونيستي ادامه خواهد داشت.
سياست نظام جمهوري اسلامي در حمايت از ملت مظلوم فلسطين که از آغاز نهضت اسلامي توسط امام خميني تعيين شد و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با برچيدن بساط سفارت صهيونيست‌ها در تهران و تبديل نمودن آن به سفارت فلسطين به صورت رسمي و عملي در دستور کار قرار گرفت و تقويت شد، سياستي منطبق با روح اسلام است. اين سياست منطقي، تاکنون ادامه يافته و نظام جمهوري اسلامي همواره در حمايت از ملت فلسطين و دفاع از آرمان آزادي قدس پيشرو و پيشگام بوده است. تشکيل نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از اقدامات برجسته نظام جمهوري اسلامي براي مبارزه با رژيم اشغالگر فلسطين و دفاع از آرمان قدس و آزادسازي اين سرزمين اسلامي بود. اين نيرو، نقش مهمي در خنثي کردن توطئه‌هاي آمريکا و ساير قدرت‌هاي غربي عليه ملت‌هاي منطقه داشته و بسياري از برنامه‌هاي آنها را با شکست مواجه کرده است. جايگاه بي‌بديل سردار شهید قاسم سليماني در پيشبرد سياست نظام جمهوري اسلامي در حمايت از ملت فلسطين و آرمان قدس، فراموش‌ناشدني است. او توانست تفکر مقاومت در برابر اشغالگران را به يک فرهنگ تبديل کند و ملت‌هاي منطقه به‌ويژه ملت فلسطين را به اين باور برساند که مي‌توانند با تکيه بر اراده خود و با بکار گرفتن تعاليم اسلام در برابر اشغالگران و حاميان فاسد آنها بايستند و در احقاق حق خود پيروز شوند.
امروز اگر مردم فلسطين به جاي «انتفاضه سنگ» به «انتفاضه موشک» رسيده‌اند و اين قدرت را دارند که گنبد آهنين دفاعي رژيم صهيونيستي را به سخره بگيرند و ارکان اين رژيم غاصب و نامشروع را به لرزه دربياورند، اين قدرت را از رشد فرهنگ مقاومت در آحاد جوانان فلسطيني دارند. اگر حزب‌الله لبنان و گردان‌هاي شيخ‌ عزالدين قسام توانسته‌اند به اثبات برسانند که ادعاي شکست‌ناپذيري ارتش اسرائيل فقط يک افسانه بود، اين پيروزي فقط به مدد باور داشتن فرهنگ مقاومت به دست آمده است. سران رژيم جعلي صهيونيستي اکنون به اين نتيجه رسيده‌اند که در برابر جبهه مقاومت، ناتوان هستند و با همراه کردن بعضي رژيم‌هاي مرتجع عرب با خود و به راه انداختن جريان‌ عادي‌سازي روابط با آنها تلاش مي‌کنند بر اين ضعف خود سرپوش بگذارند.
ارزيابي واقع‌بينانه عملکرد جبهه مقاومت اينست که اين جبهه تاکنون موفق بوده و توانسته رژيم صهيونيستي و حاميان غربي و منطقه‌اي آن را دچار مشکلات اساسي کند. اين موفقيت قطعاً مرهون هماهنگي ميدان و ديپلماسي بوده و در آينده نيز همين هماهنگي‌ است که مي‌تواند اهداف مقاومت را محقق نمايد و منطقه را به امنيت کامل برساند. همه بايد تلاش کنيم از دوگانه‌سازي‌ها جلوگيري نمائيم و با ايجاد وحدت ميان تمام نيروها در تمام جبهه‌ها اعم از ميداني و ديپلماسي، زمينه را براي زوال رژيم صهيونيستي فراهم نمائيم. بمباران تبليغاتي کردن نيروهاي خدوم جبهه ديپلماسي به بهانه حمايت از نيروهاي ميداني، بازي کردن در زمين دشمن است. ميدان و ديپلماسي دو بازوي یک بدن هستند که مقاومت نام دارد. هماهنگي اين دو بازو بود که موفقيت‌هاي جبهه مقاومت را رقم زد و از حالا به بعد نيز فقط همين هماهنگي‌ است که مي‌تواند اين موفقيت را کامل کند. همزمان با آخرين جمعه ماه رمضان، با تقويت اين هماهنگي تاريخ‌ساز، کمبود راه‌پيمائي روز قدس را جبران کنيم.

 


نظرات کاربران


@