پافوس، شروع توطئه جديد

تاریخ انتشار : ۱۴:۰۱ ۲۹-۰۱-۱۴۰۰

وزراي امور خارجه يونان، قبرس، امارات و رژيم صهيونيستي در يک اجلاس چهارجانبه در شهر «پافوس» قبرس، اولين گام را در شکل دادن به همکاري امارات با رژيم صهيونيستي و هم‌پيمانانش در منطقه برداشتند. اين همکاري ابعادي دارد که اخلال در امنيت منطقه يکي از آنهاست. در حاشيه اين نشست، گابي اشکنازي وزير خارجه رژيم صهيونيستي از ديدار با انور قرقاش مشاور امور خارجي امارات ابراز خوشحالي کرد و در توييتي نوشت: با مسئول اماراتي راه‌هاي اجراي توافقنامه‌هاي امضا شده در سايه عادي‌سازي روابط را بررسي کرديم. خوشحالي اشکنازي از برگزاري اجلاس «پافوس» نشان‌دهنده دست‌يابي رژيم صهيونيستي به موفقيت مطلوب اين رژيم است. رسانه‌هاي صهيونيستي اعلام کردند اين نشست چهارجانبه که در نوع خود اولين‌بار است که برگزار مي‌شود، موضوعاتي را مورد بررسي قرار داده که پرونده ايران يکي از آنهاست. پرونده ترکيه نيز بگونه‌اي در اين اجلاس مطرح شده و طبيعي است که دامنه مباحث اجلاس «پافوس» با وسعتي به گستردگي کل منطقه خاورميانه خواهد بود و رژيم صهيونيستي با استفاده از وابستگي شيوخ امارات به صهيونيسم بين‌الملل از يکطرف و بهره گرفتن از خصومت قديمي يونان با ترکيه از طرف ديگر، قصد دارد آن را به ابزاري براي اخلال در امنيت منطقه تبديل نمايد. قبرس، ماده اصلي منازعات ميان ترکيه و يونان است که از دوران عثماني باقي مانده و هماهنگي بخش ترک‌نشين آن با ترکيه همواره مورد اعتراض يونان بوده است. دولت ترکيه نيز متقابلاً قبرس را متعلق به خود مي‌داند و بخش يوناني‌نشين آن جزيره را منطقه تحت اشغال يونان تلقي مي‌کند. بدون اينکه درباره اين منازعه و حقانيت يکي از طرفين آن نظري بدهيم، اين نکته را به روشني مي‌توان دريافت که برگزاري اجلاس چهارجانبه يونان، امارات، رژيم صهيونيستي در «پافوس» با هدف سهيم کردن قبرس يوناني‌نشين در اخلالگري‌هاي رژيم صهيونيستي در منطقه صورت گرفته است، اقدامي که بشدت تحريک‌آميز است و حساسيت ترکيه را برمي‌انگيزاند.

تبریز امروز:

وزراي امور خارجه يونان، قبرس، امارات و رژيم صهيونيستي در يک اجلاس چهارجانبه در شهر «پافوس» قبرس، اولين گام را در شکل دادن به همکاري امارات با رژيم صهيونيستي و هم‌پيمانانش در منطقه برداشتند. اين همکاري ابعادي دارد که اخلال در امنيت منطقه يکي از آنهاست.
در حاشيه اين نشست، گابي اشکنازي وزير خارجه رژيم صهيونيستي از ديدار با انور قرقاش مشاور امور خارجي امارات ابراز خوشحالي کرد و در توييتي نوشت: با مسئول اماراتي راه‌هاي اجراي توافقنامه‌هاي امضا شده در سايه عادي‌سازي روابط را بررسي کرديم.
خوشحالي اشکنازي از برگزاري اجلاس «پافوس» نشان‌دهنده دست‌يابي رژيم صهيونيستي به موفقيت مطلوب اين رژيم است. رسانه‌هاي صهيونيستي اعلام کردند اين نشست چهارجانبه که در نوع خود اولين‌بار است که برگزار مي‌شود، موضوعاتي را مورد بررسي قرار داده که پرونده ايران يکي از آنهاست. پرونده ترکيه نيز بگونه‌اي در اين اجلاس مطرح شده و طبيعي است که دامنه مباحث اجلاس «پافوس» با وسعتي به گستردگي کل منطقه خاورميانه خواهد بود و رژيم صهيونيستي با استفاده از وابستگي شيوخ امارات به صهيونيسم بين‌الملل از يکطرف و بهره گرفتن از خصومت قديمي يونان با ترکيه از طرف ديگر، قصد دارد آن را به ابزاري براي اخلال در امنيت منطقه تبديل نمايد.
قبرس، ماده اصلي منازعات ميان ترکيه و يونان است که از دوران عثماني باقي مانده و هماهنگي بخش ترک‌نشين آن با ترکيه همواره مورد اعتراض يونان بوده است. دولت ترکيه نيز متقابلاً قبرس را متعلق به خود مي‌داند و بخش يوناني‌نشين آن جزيره را منطقه تحت اشغال يونان تلقي مي‌کند. بدون اينکه درباره اين منازعه و حقانيت يکي از طرفين آن نظري بدهيم، اين نکته را به روشني مي‌توان دريافت که برگزاري اجلاس چهارجانبه يونان، امارات، رژيم صهيونيستي در «پافوس» با هدف سهيم کردن قبرس يوناني‌نشين در اخلالگري‌هاي رژيم صهيونيستي در منطقه صورت گرفته است، اقدامي که بشدت تحريک‌آميز است و حساسيت ترکيه را برمي‌انگيزاند.
امارات در اين طرح نقش تزييني دارد. شيوخ امارات، چند روز قبل از اجلاس «پافوس» به مناسبت سالگرد تأسيس رژيم جعلي اسرائيل به سران اين رژيم تبريک گفتند. مردم فلسطين، روز تأسيس رژيم صهيونيستي را «روز نکبت» مي‌نامند و هر ساله عليه صهيونيست‌هاي غاصب مراسم برگزار مي‌کنند و در تظاهراتشان شعارهائي با مضمون سرنگوني اين رژيم سر مي‌دهند. ساير ملت‌هاي عرب نيز در اين زمينه با مردم فلسطين همراه و همفکر هستند. در اين ميان، ارسال پيام تبريک به مناسبت «روز نکبت» به سران رژيم اشغالگر فلسطين، شيوخ امارات را انگشت‌نما کرد و وابستگي شديد آنها به صهيونيسم بين‌الملل را بيش از پيش آشکار ساخت. حضور مسئول سياست خارجي امارات در اجلاس «پافوس» نشان داد شيوخ امارات بيش از آنچه تصور مي‌شد، بازيچه صهيونيست‌ها هستند و آمادگي کامل دارند در تمام عرصه‌ها امارات را همچون مهره‌اي در اختيار اهداف شوم رژيم صهيونيستي قرار دهند تا در هر نقشي که اين رژيم بخواهد بازي نمايد.
سخنان گابي اشکنازي وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در اجلاس «پافوس» اهميت نقشي که امارات براي به اجرا درآمدن توطئه‌هاي صهيونيستي در منطقه بازي مي‌کند را نشان مي‌دهد. وي در اين اجلاس گفت: «با امضاء توافق‌نامه عادي‌سازي روابط با امارات، تاريخ را ساختيم و چهره خاورميانه را تغيير داديم.» انور قرقاش مسئول سياست خارجي امارات هم در اين اجلاس، هدف از روابط استراتژيک با رژيم صهيونيستي را تقويت امنيت منطقه دانست.
تکيه بر روي «امنيت منطقه» در سخنان طرفين به معناي تلاش آنان براي امن کردن منطقه خاورميانه براي رژيم صهيونيستي است. اين رژيم، امنيت خود را براي ناامن ساختن منطقه و تحت فشار قرار دادن دولت‌هائي مي‌خواهد که حاضر نيستند اين رژيم جعلي را به رسميت بشناسند. بنابراين، اجلاس «پافوس» را بايد نقطه شروع توطئه جديد رژيم صهيونيستي دانست و دولت‌هاي منطقه بايد با هوشياري کامل درصدد خنثي کردن اين توطئه برآيند


نظرات کاربران


@