دوج رم 1500 تی آر ایکس

پر قدرت ترین وانت دنیا+ ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۸:۴۳ ۰۵-۰۶-۱۳۹۹

موتور خورجینی هشت سیلندر مجهز به سوپرشارژ این وانت دارای گشتاوری نزدیک به ۹۰۰ نیوتن متر است. گیربکس این دوج که رم تی آر ایکس نام دارد ساخت شرکت زد اف آلمان است. این خودرو طی حدود ۱۰ ثانیه از حالت متوقف بودن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و مصرف سوخت آن حدود ۱۶ لیتر در صد کیلومتر است. دوج این خودرو را برای استفاده و رانندگی در شرایط و راه‌های بسیار سخت طراحی کرده است و به این علت لاستیک‌های بسیار مخصوصی در آن استفاده شده است. این خودرو می‌تواند باری به وزن ۳.۷ تن را در پشت خود یدک بکشد

تبریز امروز: 

 

قوی‌ترین وانت جهان توسط شرکت دوج با نام  رم 1500 تی آر ایکس با قدرت ۷۰۲ اسب بخار معرفی شد.

 موتور خورجینی هشت سیلندر مجهز به سوپرشارژ این وانت مجهز به با قدرت ۷۰۲ اسب بخار و گشتاوری نزدیک به ۹۰۰ نیوتن متر است.

گیربکس این وانت ساخت شرکت زد اف آلمان است. دوج  طی حدود ۱۰ ثانیه از حالت ایستایی به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و مصرف سوخت آن حدود ۱۶ لیتر در صد کیلومتر است.

طراحی این دوج برای گذر از شرایط و راه‌های بسیار سخت بوده است و به همین دلیل در آن از لاستیک‌های بسیار مخصوصی استفاده شده است.

این خودرو می‌تواند باری به وزن ۳.۷ تن را در پشت خود یدک بکشد.

این خودرو با قیمتی نزدیک به ۷۰ هزار دلار عرضه می‌شود. مدل های خاص این اتومبیل تا ۹۰ هزار دلار قیمت خواهند داشت.

وانت رم اگر در شرایطی قرار بگیرد که مجبور به پرش شود به‌صورت خودکار شرایط را بررسی و اتومبیل را آماده تحمل فشارهای مختلف می‌کند. به عنوان مثال تغییراتی در سیستم فنربندی خودرو در اینگونه شرایط بحرانی رخ خواهد داد.

در زمان پرش نیروی قبل و بعد از پرش و زمان برخورد خودرو به زمین محاسبه می‌شود تا چرخ‌ها در بهترین شرایط نیرو را به زمین منتقل کنند.


نظرات کاربران


@