کاوه وحیدی آذر

قرنطینه شهرها ، فرصتی برای برای محیط زیست + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۸:۵۶ ۲۳-۰۱-۱۳۹۹

شاید قرنطینه و کروناویروس بسیار آسیب رسان باشند ، اما فرصت و نقاط قوتی دارند که می توانند درس بزرگی برای انسان ها در تداوم زندگی شان بر روی کره زمین باشند.

تبریز امروز:

حیوانات در شهر Animals in City

 

گله ای از بزها خیابان های خلوت لاندودنو در شمال ولز را گرفته اند ، جایی که ساکنان بر اثر شیوع بیماری همه گیر کرونا ویروس در قرنطینه هستند.

بزهای کشمیری که از کوه به پایین و شهر آمده بودند ، در اصل هدیه ای از ملکه ویکتوریا به لرد موستین بودند؛ لرد چطوری می توانست آنها را بخورد ؟ پس کم کم بزها وارد طبیعت منطقه شدند. آنها با استفاده سریع از موقعیت قرنطینه شهر و با زیرکی تمام موقعیت خود را شناخته و وارد شهر شدند ؛ آیا کسی می تواند به این بزها چیزی بگوید؟

با توجه به اینکه انگلیس در حال حاضر تحت فشار کروناویروس قرار دارد ، مکانهایی مانند لاندودنو ، یک شهر ساحلی در شمال ولز ، دارای خیابان های خالی از سکنه شده است .

این گروه از یک گله خاص از بزها، دستور دولت مبتنی بر حضور در شهرها را شنیده اند و تصمیم گرفته اند از دستورالعمل های اقامت دولت استفاده کنند و به درون شهر نقل مکان کرده اند.

 اندرو استوارت ، تهیه کننده ویدیو و وب  منچستر نیوز ، که هم اکنون در این شهر زندگی می کند ، در حال مستند کردن حضور بزها ، ارسال تصاویر و فیلم های منظم در توییتر است.

استوارت در روز جمعه مستندسازی بزها را آغاز کرد ، هنگامی که او باورنکردنی ترین جمله ای را که ممکن است ارسال کرد.

استوارت نوشت: "فکر می کنم من فقط توسط یک گروه بز در لاندودنو دستگیر شدم."

بگذارید توضیح دهم ... اول ، من این را از داخل یک رستوران تاریک (همان جایی که در حال حاضر در آن زندگی می کنم) دیدم. فکر کردم یک چیزهایی به چشمم خورد. بنابراین من فیلمبرداری کردم0

به نظر می رسد که بزها در خیابانی به نام میدان ترینیتی ، از میان وعده های سبز لذت می بردند  و بعضی از پرچین ها را تار و مار می کردند. استوارت گفت: "بز همه جا وجود دارد ... همه جا".

 آنها از جشن نیمه شب تکان نمی خوردند و احتمالاً آنها قصد داشتند شورشی را در شهر به راه بیندازند ، چیزی که با توجه به قرنطینه شهر هیچ کس در آن نبود. من همچنین مطمئن نبودم که آنها 2 متر مورد نیاز فاصله اجتماعی را از یکدیگر نگه داشته باشند .

استوارت مسئولیت این کار را انجام داد و با پلیس محلی تماس گرفت ، که یک خودروی گشتی را برای مقابله با اوضاع ارسال کرده و بزها را حرکت داد.

اما این مانع آنها نشد. روز شنبه ، استوارت ویدئویی دیگر ارسال کرد - بزها برگشتند و "در گروه های بیش از 2 نفر جمع می شدند" ، که آشکارا قوانین قرنطینه را انجام می کرد.

شوخی می کنید ؟ بله؟ 

تا روز دوشنبه ، بزها دوباره برمی گشتند ، در همه حصارها قدم می زدند و واقعاً صاحب مکان بودند.

فکر می کنم من اکنون مردی هستم که به بزهای (وسط جاده) خیره شده مانده ام!

استوارت در مورد اینکه چرا بزها این شهر را تصاحب می کردند ، تأکید کرد و گفت که آنها معمولاً در یک لبه سنگ آهک بزرگ در نزدیکی محلی موسوم به اورمه زندگی می کنند و فقط در توفان و وزش باد شدید به شهر عقب نشینی می کنند.

وی نوشت: "آنها معمولاً فقط از باد می ترسند و فقط در خیابان های پشت خیابان لرد موستین هستند. اما اکنون قرنطینه به معنی خالی بودن است. آنها فراتر از همیشه می روند."

آنها از این بابت من (یک انسان) می ترسند. آنها مردم را دوست ندارند.

 

 

حیوانات در شرایط قرنطینه زندگی متفاوتی را تجربه می کنند؛ طبیعت آرام است ، بچه لاک پشت ها براحتی در ساحل خود را به دریا می زنند، گراز ها در پاریس گشت می زنند .

اما میمون هایی که سال ها با مردم کوچه و بازار در فیلیپین و هند زندگی کرده اند و شریک غذای آنها بوده اند ! از ماجرای قرنطینه چندان خوشحال نیستند. آنها دست به اعتراض زده و وارد خیابان ها شده اند.

 

 

اما دلفین ها  ماه های اطراف ونیز وضع و اوضاع بسیار خوشی دارند ، پساب های صنعتی شهرک صنعتی مجاور ونیز به علت تعطیلی و قرنطینه کمتر شده است، مسافران در ونیز نیستند و قرنطینه تغییرات اقلیمی متفاوت در داخل کانال های داخل شهر و آب های اطراف آن بوجود آورده است .

شاید قرنطینه و کروناویروس بسیار آسیب رسان باشند ، اما فرصت و نقاط قوتی دارند که می توانند درس بزرگی برای انسان ها در تداوم زندگی شان بر روی کره زمین باشند.

 

 

گزارش از کاوه وحیدی آذر

 

 


نظرات کاربران


@