قدیمی ترین کلیسای ترابوزان

سنت آنا یا سانتانا

تاریخ انتشار : ۲۰:۱۵ ۱۳-۰۷-۱۳۹۸

کلیسای کوچک سنگی در قرن 9 میلادی توسط امپراطور رم باسیل اول در دوران حاکمیت رم شرقی بر طرابوزن بازسازی شده است و به عنوان قدیمی ترین کلیسای شهر طرابوزن ترکیه شناخته می شود. آثار نقاشی های آن دوران همچنان بر دیوار های بنا دیده می شوند .

تبریز امروز:

 

St.Anna

کلیسای کوچک سنگی در قرن 9 میلادی توسط امپراطور رم باسیل در دوران حاکمیت رم شرقی بر طرابوزن بازسازی شده است و به عنوان قدیمی ترین کلیسای شهر طرابوزن ترکیه شناخته می شود. آثار نقاشی های آن دوران همچنان بر دیوار های بنا دیده می شوند. 

St Anna Church -Trabzon

St. Anna Church Turkey

Saint Anne of Trebizond یکی از قدیمی ترین کلیساهای شناخته شده و بازمانده در طرابزون است. این بنا در خارج از دیوارهای شهر ساخته شده است و در قسمت شرقی شهر و در کمتر از 100 متر جنوب سنت باسیل واقع شده است. سنت آن یکی از کلیساهای محله سنت باسیل بود و تا سال 1923 در دستان یونان ماند.

 St.Anna Church - Turkey

St.Anna Church - Turkey

ممکن است این کلیسا در قرن 6 یا 7 میلادی ساخته شده باشد. در تخته سنگی بر بالای درب جنوبی كتیبه ای وجود دارد كه حاوی آن است كه سنت آن در زمان سلطنت مشترک باسیل اول ، لئو ششم و اسكندر در سال 884/85 ترمیم شده است.

St.Anna Church - Turkey

St.Anna Church - Turkey

St.Anna Church - Turkey

بنای کلیسا در 3 قطعه و با ستون های سنگی و حجاری در سر ستون ها و به شکل شرقی - غربی سااخته شده است.

St Anna Church -Trabzon

St Anna Church -Trabzon

سقف کلیسا در قطعه مرکزی آن به صورت نیم کره ای است . که به محراب منتهی می گردد. آثاری از نقاشی های قدیمی از حضرت مسیح همچنان بر دیوار های بنای سنگی دیده می شوند.

 


نظرات کاربران


@